Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A rúd téliszalámit, ha felszel...

A rúd téliszalámit, ha felszeletelem és műanyag dobozban tartom a hűtőben, gyorsabban megromlik vagy kiszárad, mintha egyben hagynám?

Figyelt kérdés
Olyan kemény, hogy alig tudok cafatokat vágni belőle, amikor gyorsan készítenék egy szendvicset. Ezért gondoltam, hogy egyszer nekiesek, felszeletelem és úgy tárolom, csak nem tudom, ront-e ez a minőségén, mert a bolti szeletelt vákum csomagolásosnak is tudtommal rövidebb a lejárata, mint az egésznek és egy idő után fura íze lesz.

2022. jan. 4. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Én mindig így szoktam: Felszeletelem a géppel, és műanyag kajás dobozba teszem. A hűtőben teljesen jól bírja, minőség romlás nélkül. Amikor szendót szeretnék, lepattintom a tetejét, kiveszem azt a pár szeletet, tető vissza.
2022. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
De, ront a minőségén... Mert az oxidálódási felület sokkal nagyobb lesz...
2022. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hm, én is azt gondolom, amit a 2-es válaszoló.

Akkor talán legfeljebb egy kisebb darabot vágok fel, nem az egészet.

2022. jan. 4. 10:45
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

3: (2-es vagyok)

Esetleg próbáld ki, hogy egy-két napi mennyiséget vágsz le, és SZOROSAN folpackba csomagolva teszed a műanyag dobozba. LEgjobb lenne persze levákuumozni, de nyilván ha lenne ilyen cuccod otthon, akkor eszedbe jutott volna.

2022. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Ez attól is függ, hogy mennyi idő alatt fogyasztod el. 2-es jól írja, a műanyag dobozban a karikák nagy felületen tudnak oxidálódni, és egyszerűen állott íze lesz. Ehető ugyan, de az élvezeti értéke úgy már nem az igazi számomra.

Ha sokáig elég az 1 rúd, akkor a helyedben a felszeletelt szalámit kisebb, egy étkezéses adagokra osztva fagyasztanám(szeletel, frissen tartó fóliáz, dobozol, fagyaszt).

2022. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
5: nem érdemes fagyasztani... Ott is romlik az íze. :(
2022. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

"De, ront a minőségén... Mert az oxidálódási felület sokkal nagyobb lesz..."


A megvágott rúdnak sem kisebb a felület mintha egyenként dobozba halmoznád az előre leszeletelt karikákat. Csak annak tűnik, mivel máshogy vannak elrendezve.

2022. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szalámit, kolbászt de a szalonnát, disznósajtot, és a többi "disznóságot" is hagyományosan "egyben" tárolták és csak annyit vágtak le belőle, amennyire éppen szükség volt.

A levegővel érintkező felület oxidálódik, és ki is száradhat.

Fölösleges előre felszeletelni.

Néhány nap alatt nem megy tönkre, de sokkal jobb az íze a frissen szeletelt szaláminak.

2022. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

6. Számomra ott nem annyira, mint a felvázolt esetben, sőt én a megkezdett, de egészben hagyott téliszalámin is jobban érzem az állottságot, mint a fagyasztással járó "élvezeti érték romlást".

Eddig azt tapasztaltam, hogy a megfelelően tisztított és és használt (értsd: a fagyasztandó dolgok fiókonkénti szétosztása) fagyasztóban a kellően becsomagolt termékek nem szenvednek el jelentős minőségromlást. Persze erre a kérdésre is igaz, hogy ízlések és pofonok...

2022. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem találkoztam még vághatatlan szalámival. Ott inkább a kés csorba vagy nem megfelelő késsel próbálja szeletelni.
2022. jan. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!