Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van itt olyan aki mentes...

Van itt olyan aki mentes ételeket csak passzióból fogyaszt? Tehát nem azért mert emésztőrendszeri betegsége van, hanem mert szerinte divatos?

Figyelt kérdés
Tehát nem táplálkozási problémák miatt hanem csak úgy.
2022. jan. 15. 10:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Gluténmentes cuccokat eszek, mivel egy gluténérzékeny emberrel élek együtt, és és nincs kedvünk duplán főzni. Étteremben vagy ha csak egy szendvicset veszek valahol, akkor persze nem érdekel a dolog, de otthon nincs glutén.

De gondolom, hogy nem rám vonatkozik a kérdésed.

2022. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
42%

Azért azt jegyezzük meg,hogy mindenre nincsen vizgsgálat és ami van az sem 100 %-ig megbízható. Én diagnosztizált gluténérzékeny vagyok 20 éve, a tejtől is rosszul vagyok (laktózmentes termékektől is) ,ekcémás kiütést kapok annak ellenére,hogy sosem mutatott pozitívat rá az allergiateszt . Sok ilyen van, hogy az orvos is az eliminációs diétát javasolja,ha egyszerűen nem lehet viszgálattal kimutatni mitől vagy szarul.

Szerintem pusztán "divatból" senki nem fog drágább és nehezebben beszerezhető termékeket fogyasztani. Attól,hogy nincs róla papír még lehet beteg tőle.

Illetve rengeteg az autoimmun beteg az országban (pajzsmirigy,chron stb) amiket belobbanthatnak bizonyos élelmiszerek vagy élelmiszercsoportok,hiába nincsen emésztőrendszeri panaszuk tőle.

2022. jan. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
71%
Tejszint helyett rizstejszint hasznalok mert kevesebb a kaloria. Mandulatejjel ugyanez
2022. jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Van olyan ismerősöm aki "mentes" ételeket eszik de ha megkérdezed fogalma nincs hogy mitől mentes amit eszik. Ezért kérdeztem.

Akinek emésztőrendszeri betegsége van, és glutén vagy laktózmentes ételeket kell ennie, pláne mindkettő, azt nehezebben lehet beszerezni, nem mindenhol kapható és drágább is. Szóval nem igazán értem mi ebben a jó ha nincs baja de ilyet eszik. Na meg rosszabb az ízük.

2022. jan. 15. 16:13
 15/24 anonim ***** válasza:
Na én is ezért röhögöm körbe amikor valaki "mentesezik". Hülyeségtől menteset egyen.
2022. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
27%
Hogy hogy nem tudja,hogy mitől mentes? :D pl hogy vásárol úgy be? :D
2022. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%

Tesóm haverjának a felesége. Egészen addig glutén és tejérzékeny, amíg mekibe nem mennek... Ott tolja a sajtburgert, meg a mcfreezeket :D

Nyilván semmi érzékenysége nincs, csak kell valami extra, hogy feltűnősködjön.

2022. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

16, pl nyáron fagyit úgy kér hogy mentes van? :)

Meg isszák azokat az ízesített vizeket amiket italnak vesznek, rizs meg szója meg zabital, 1x kóstoltam meg, mert ilyen ismerősöm ivott és megkinalt, de annak se színe se íze, hát részvétem akinek ezt kell innia.

2022. jan. 16. 08:07
 19/24 anonim ***** válasza:
57%

18, Én pl. nem iszom tehéntejet, mert azt vettem észre, hogy ha gyakran iszom, kipattog az arcbőröm. Nyilván nem

halok bele, de inkább ilyen növényi "tejeket" veszek, ha egyszer nem okoznak nekem pattanásokat. Hamar hozzájuk lehet szokni.

2022. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Kipattogást már mindenre fognak, általában egy fél tábla csoki is kiváltja.
2022. jan. 16. 09:21
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!