Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Élelmiszerek penészedése,...

Élelmiszerek penészedése, annak hatásai?

Figyelt kérdés

Teavajat szoktam enni szendvicsekhez illetve mostanában abból használok egy keveset tojás és virsli sütéshez is.

Tegnap mikor sütéshez használtam lenyaltam a kis maradékot a késről és már éreztem is az ízén de csak gyanús volt és furcsa.. Ma reggel viszont három sonkás szendvicset kentem meg, az elsőnek a végét is már kiköptem, ment is a kukába a vajjal együtt. Sajnos csak az alján lehetett észre venni a tetején semmi nem látszott. Emésztési zavarral megúszom vagy lehet egyéb láros hatása? Számból az íze nem jött még ki 2 kávé és 1 fogmosás után sem teljesen..



#undor #penész #teavaj #Íze a számból
2022. jan. 21. 10:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Egyél rá jó penészes sajtot, fokhagymát.
2022. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Egyszeri alkalomtól nem hinném.

Hol tartod a teavajat? Mert nekem a konyhapulton van, de mindig csak kicsi, mert ott sokkal hamarabb megromlik.

Valamint mindig tiszta késsel kell belenyúlni, elég egy apró morzsa, ha belekerül, garantáltan hamarabb romlik meg.

2022. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
avas lesz az
2022. jan. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#2 múltkor pont néztem a tárolását most megint utána néztem szóval eszközölni fogom mert eddig a hűtő tetején volt, viszont kis konyha, tetőtéri lakás, sűtő közel van rettentő mód, szóval nagyon betud melegedni a konyha és hamar is. Azt viszont nem tudtam, hogy nem szabad semmivel keveredjen. Sajnos ez nem csak rajtam múlik de majd én külön teszem magamnak akkor!:)

Ezentúl hűtő és max kicsit tartok kint. Köszi!!

2022. jan. 21. 10:59
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
Biztos, hogy penész....?? A zsírok nem penészedni, hanem avasodni kezdenek...
2022. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha belekerül idegen anyag, pl. morzsa, ami könnyen lehet kenyérre kenés esetén, akkor megpenészedhet.
2022. jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De persze. Lehet az avasodás amennyiben az avasodás fekete-zöld színfoltokat hagy az élelmiszeren, büdös, ész nagyon kellemetlen íze/utóíze van.
2022. jan. 21. 11:15
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Én is attól tartok, hogy nem penész, hanem avasodás. Enyhe avasodás csak az ízérzést zavarja meg, a minimális szabad zsírsav nem okoz egészségkárosodást.
2022. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%
7: nem írtad a fekete-zöld foltokat a kérdésben...
2022. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Azthittem egyértelmü lesz abból, hogy "sajnos csak az allján lehetett észre venni".

Szerintem a penészt mindenki tudja hogy nézki, ezért sem volt kérdés.😄

2022. jan. 21. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!