Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Élelmiszerek penészedése,...

Élelmiszerek penészedése, annak hatásai?

Figyelt kérdés

Teavajat szoktam enni szendvicsekhez illetve mostanában abból használok egy keveset tojás és virsli sütéshez is.

Tegnap mikor sütéshez használtam lenyaltam a kis maradékot a késről és már éreztem is az ízén de csak gyanús volt és furcsa.. Ma reggel viszont három sonkás szendvicset kentem meg, az elsőnek a végét is már kiköptem, ment is a kukába a vajjal együtt. Sajnos csak az alján lehetett észre venni a tetején semmi nem látszott. Emésztési zavarral megúszom vagy lehet egyéb láros hatása? Számból az íze nem jött még ki 2 kávé és 1 fogmosás után sem teljesen..



#undor #penész #teavaj #Íze a számból
2022. jan. 21. 10:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, mit csinálsz rosszul - talán, hogy koszos, lenyalogatott késsel nyúlsz bele -, de nekem még SOHA nem penészedett meg a vaj, pedig a pulton tartom, henma hütöben.

Vagy esetleg nem vajról van szó, hanem margarinról? Mert azzal könnyen történik ilyen, mivel csak ipari hulladék.

2022. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Lenyalogatott késsel? Mi?

Mi történik itt a gyk-n? 😂

2022. jan. 21. 11:31
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Vajkrám simán be tud, de vajat még én se láttam.

(Margarint nem tudom, azt utálom.)

2022. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező! Ennyitől semmi bajod nem lesz...


Sokan simán megeszik úgy a penészes lekvárt, hogy csak leszedik a felső penészréteget, és hajrá..... Pedig ha már a tetején ott a "kivirágzás", az azt jelenti, hogy az egész üveg tartalmát már behálózták a kb. láthatatlan gombafonalak.

2022. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14 rendben, mindenkinek egészségére 😄👍
2022. jan. 21. 11:39
 16/22 anonim ***** válasza:
38%
Meg a penészes sajtot is...
2022. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
16: ne keverjük a nemespenészt a "káros" penésszel!
2022. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#17

Egyszer ettem svájcból hozott penészes sajtot, kaptam és.. 2 napig nem mostam le magamról. De finom volt legalább. Minden nemes penészes sajt annyira "büdös"?

2022. jan. 21. 12:01
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

Büdös a legtöbb - viszont az íze mennyei! :-)


(mondjuk a pálpusztait képtelen lennék megenni :-DDD)

2022. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Igen, például a pálpusztai retekkel, bugylibicskával, hagymával.

https://www.youtube.com/watch?v=IEEEmntXqN8

2022. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!