Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyek azok a húsleves zöldség...

Melyek azok a húsleves zöldségek, amik fagyasztva is jók?

Figyelt kérdés
Paprika, paradicsom, kelkáposzta, petrezselyemzöld jó, kipróbáltam. De pl karalábé, zeller?
2022. jan. 25. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Paprika meg paradicsom nem leveszöldség!


De ettől eltekintve gyakorlatilag minden zöldség fagyasztható, a karalábé meg zeller is, sőt a nyers krumpli kivételével bármi. (A krumpli hőkezelés - előfözöes vagy elősütés - után szintén)

2022. jan. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Mi mindenféle húslevesbe való zöldséget lefagyasztunk, mikor sok van a kertben, annyi, hogy blansírozva teszem el. Tehát forrásban lévő vízbe teszem kis adagonként 1-2 percre, kiveszem, hideg vízben lehűtöm, lecsepegtetem és fagyasztom.

Külön zacskóban van fajtánként, pl. sárgarépa, zeller stb., és méretre vágva, így annyit veszek ki egyszerre, ami az adott levesbe kell (pl. borsólevesbe én nem teszek zellert).

Így lefagyasztva olyan, mint a friss.

2022. jan. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Nekem pont a paradicsom nem számít fagyaszthatónak, mert kiolvadás során összeplöttyen, a karalábé és a zeller viszont jól tárolható a fagyasztóban. Én csak meghámozom és feldarabolom, úgy fagyasztom le, de a #2-es módszere a legmegbízhatóbb.
2022. jan. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as: a paradicsom fagyasztás után már nem nyersen fogyasztandó, hanem ételekbe (pl a kérdezö által említett húslevesbe) szokás fagyosan beletenni, így az eredmény nem lesz más, mint ha friss paradicsomot tett volna bele!


A 2-esnek abban van nagyon igaza, hogy csak fajtánként külön érdemes fagyasztani és már megfelelö formákra vágva (adott esetben külön hasábokra, kockákra vagy szeletekre vágva), így mindig olyan összetételben és formátumban tudsz elövenni külöbözö zöldségféléket, ami az aott ételhez optimális.

2022. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Répa, gyökér, karalábé, zeller, kelkáposzta, káposzta. Ezeket mind lehet fagyasztani. Adagonként fagyasztva.
2022. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!