Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kovászolt kenyeret miről...

A kovászolt kenyeret miről lehet felismerni? Lehet tömör állagú egy ilyen kenyér?

Figyelt kérdés

2022. jan. 27. 09:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít számodra tömörnek?

Mert az albán pékségek által árusított fehér kenyér olyan laza, hogy kis kockává össze lehet gyúrni egy szeletet.


Szerintem a kovászos kenyér elsősorban vastag, rusztikus héjú. Rendkívül illatos, talán ez lehet legszembetűnőbb különbség.


Az íze SZERINTEM enyhén savanykás, zamatos, az állaga masszív, de mégis laza.

2022. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
savanykas, ragosabb
2022. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Lipóti pékségben kértem kovászolt kenyeret, csak a paraszt kenyeret mondta annak. Az oldalukon meg írják sok más kenyér is azzal készül, pl a sima félbarna kenyér, régi idő rozskenyere stb.
2022. jan. 27. 10:18
 4/17 anonim ***** válasza:

Lipóti pékség sajnos nem pontosan fogalmaz, sőt, és még finom voltam.


Ha valami kovászos, akkor NINCS BENNE ÉLESZTŐ.


Na most a Lipóti pékség parasztkenyerében VAN ÉLESZTŐ.


[link]

2022. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az #1 jól körülírta.


A kovászos kelesztésű kenyérből is lehet sokfélét csinálni... Tehát nem egyfajta van.

A Lipótit nem ismerem, de olvastam olyanról is, hogy kovásszal _és_ élesztővel is kelesztenek...


Én abszolút a kovászoskenyeret szeretem - amióta ezt veszem, az összes többi olyan "íztelen" jellegtelennek tűnik.

2022. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Még egy félmondat... Szerintem egyáltalán nem tömör, sőt... A kovászos parasztkenyér nálunk kifejezetten nagy lyukas, jó foszlós. :)
2022. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, #5, ezt a szót kerestem, valóban, a nem kovászos kenyér jellegtelen, ízetlen. Ez a legfőbb különbség ízében.
2022. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7: (5-ös vagyok)

Annyira érdekes tapasztalat volt, leírom. Régebben az Auchanban vettünk sokszor gyökérkenyeret, és akkor ez volt a kedvencünk.

Aztán kb. két éve lett egy nagyon jó pékség a közelünkben, és azóta szinte mindig náluk vásárolok, kovászos kenyeret. A múltkor nem volt időm odamenni, és vettem az Auchanban a régi kedvencünket. Hát úgy éreztem, mintha hungarocellt ennék (ízre)... Komolyan! :))

2022. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hol lehet igazi kovászolt (un. hosszan kovászolt, élesztő nélküli) kenyeret kapni?
2022. jan. 27. 16:47
 10/17 anonim ***** válasza:
olyat csak te tudsz csinalni magadnak
2022. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!