Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kovászolt kenyeret miről...

A kovászolt kenyeret miről lehet felismerni? Lehet tömör állagú egy ilyen kenyér?

Figyelt kérdés

2022. jan. 27. 09:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ettől a választól féltem:(
2022. jan. 27. 17:37
 12/17 anonim ***** válasza:
megmondom oszinten nem tudom milyen elelmiszerbiztonsagi szabalyozas vonatkozik a kovaszra. az egy elo dolog, etetni kell, olyan helyen tarolni ami megfelel neki, ami napi szintu hasznalat mellett (pl egy peksegben) valszeg szobahot jelent. ami vagy tetszik a kojalnak (vagy antsz-nek vagy a franc tudja most melyik szerv ellenorzi ezt) vagy nem. szoval azon kivul hogy baromi draga lenne egy igazi kovaszos kenyer kiloja, meg az is lehet hogy kereskedelmi szinten nem is lehetne megvalositani. szerintem amit most kovaszos kenyer neven arulnak az elesztovel es szaritott kovasszal keszul, aminek nincs sok keleszto hatasa, inkabb az izeert hasznaljak.
2022. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#9: ha nincs tőled messze a XXII. kerület, akkor Brucker Pékség.
2022. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
Kereskedelemben nem kapsz kovászolt kenyeret, legfeljebb kovászosat. Ez utóbbi meg csak fából vaskarika, mert csak belekeverik a kovászt a kenyértésztába. A kovászolt kenyér készítése elég macerás, nem érné meg a pékségeknek.
2022. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha Szabolcs megyében laksz, tudsz venni a Nyíregyházi Kosárban.

Sokszor vettem már, elképesztően finom.


[link]

2022. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%

[link]


Van még máshol is ilyen vadkovászos pékség....


[link]

[link]

Csücsök vadkovászos pékség Kapás # Varsányi I. sarkán


stb. stb.

2022. jan. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
57%

Miskolcon van ilyen pékség, jó szívvel ajánlom őket! :)

Nem olcsó, de a minőség verhetetlen.


[link]

2022. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!