Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egyes emberek miért dobják ki...

Egyes emberek miért dobják ki csak úgy a maradék ételt a kukába, úgy, hogy az még szinte friss?

Figyelt kérdés

Nagyon undorító és pazarló dolognak tartom ezt és egyszerűen nem értem. Ilyenkor tudatosul bennem, hogy az ember a Föld legocsmányabb lénye... (Ilyenkor IS és egyéb más hétköznapi helyzetekben is, de itt most a kajáról lesz szó.)


A plázákban a különböző kajáldáknál is látom, hogy a fa$z nyomorékja képes kidobni egyharmad tányér ételt... Nem eszi meg, ezért kuka. Oké, az ő dolga, ezért nem szólok neki (pedig olyan szívesen megtenném...), ettől függetlenül jó nagy mocsok dolog, mert máshol éheznek.


Még a 90-es évek végén voltunk Balatonon nyaralni, és valahogy a mai napig az agyamba égett, hogy a strandon a soron az egyik kajáldánál a mellettünk zabáló család miután nem bírta megenni az általuk kért nagy pizzát, fogták és a maradékot simán kivágták a kukába. Tudom, nem olyan probléma, hogy több, mint 20 év után is meg kellett volna maradjon, azonban nagyon érzékeny vagyok erre a témára és már gyerekként is az voltam.


Pár hónapja történt, hogy az előző munkahelyen vacsoraszünetben (éjszakás műszak, azért vacsora) fent ettem az egyik kollégával. Én megettem a szendvicsemet, majd megkérdezi, hogy nem kérem-e, amit ő meghagyott, ő nem tudja megenni. Finom rántotthúst hozott krumplipürével. Mondom neki, hogy köszönöm, én is jóllaktam, de vigye csak haza, otthonra biztos jó lesz még. Feláll, fogja, kibas$za kukába. Először meglepődök, utána pedig a sárga földig ba$zom le őt (pedig legjobb haverok vagyunk), hogy menjen már a retkes pic$ába, hogy képzeli ezt. Ha tudom, hogy kidobja, akkor inkább mondtam volna, hogy adja nekem. Azt is közöltem vele, hogy nem hiszem, hogy olyan jó fizetést kap (amire ő is panaszkodott állandóan), hogy csak így dobálgassa a kaját...



Én ha maradék van, mindig hazahozom, akár munkahelyről, akár étteremből (becsomagoltatom). A szívem szakadna meg, ha kidobnám, tudva, hogy én vettem magamnak, az enyém. A másik meg az, hogy sok helyen éheznek.



2022. febr. 20. 09:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
66%
Azért mert úgy vagyunk szocializálva, hogy minek egyek maradékok ha kaphatok frisset is.
2022. febr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem dobja ki, máshol akkor is éheznek.
2022. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
71%
2. Itt az elosztáson van a hangsúly, tehát ide rengeteg nyersanyag jut, míg az Afrikai térségbe szinte semmi.
2022. febr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
67%
Miért, szerinted a plázába hovva rakjuk azt a kaját, amit nem tudunk megenni? De most őszintén? Cipeljük magunkkal egész nap, ahol megromlik és útba is van? Nagy logika
2022. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
39%

standról 40 fokban hova viszed kaját? :D mire végzel, megromlik a pitsába

meg mi közöd hozzá mégis?

2022. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
48%
Erre nyilván az lenne a megoldás, hogy a plázák kisebb adagokat adjanak, hogy amit veszel az biztosan el is fogyjon. De ez meg nekik nem lenne kifizetődő.
2022. febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
63%
Túlzott jólét, túlzott kényelem, alázat hiánya. De ez csak egy tünet a sok közül. Javaslom Lietaer: Pénz és fenntarthatóság című könyvét.
2022. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
100%
Kb.a zóna adag felét tudom megenni, ilyen minimális adagot sehol sem fognak adni
2022. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
36%
Tenger vagy te, hogy így háborogsz?
2022. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim válasza:
93%
Sajnos a maradék étel nem osztható csak úgy szét a szegények között élelmiszerbiztonsági okokból. Az étel végső soron tulajdon és tárgy. Az éhezőkön nem segít, ha valaki magába tömi a maradékot és ez nem is egészséges.
2022. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!