Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kevesebb gyümölcsöt esztek a...

Kevesebb gyümölcsöt esztek a brutális árak miatt?

Figyelt kérdés

Sosem ettem rengeteg gyümölcsöt, főleg, mert mondjuk az almát-banánt kivéve egyébként is ez az egyik legdrágább élelmiszercsoport, de most már pláne elszállt az ára...


A gyereknek megveszem, ő mindennap eszik, akár kétszer is, de magunknak már sajnáljuk rà a pénzt, ha mindennap ennek gyümölcsöt, simán elmenne csak arra havi 20-30 ezer :/



2022. febr. 23. 20:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért 400 Ft/kg - os árat nem mondanék olyan horribilisnek!

Nyilván, úgy valóban sokba kerül, ha az ember minden nap megeszik fél majdnem egy kilót...

Napi 1 - 2 almát eszem meg. Azért, az még kibírható összeg!

Főleg úgy, hogy nem iszom, nem cigizek, nem zabálom ész nélkül az édességeket, nincs autóm, tömegközlekedéssel járok!

Ha az ember nem költi káros szenvedélyekre a pénzét, meg felesleges luxusra, akkor az 500 Ft/kg se sok!

Persze, az emberek nagy része előbb vesz meg több tábla csokit, több zacskó chipset és társait gyümölcsök helyett...

2022. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

11-es, oké, de ez a 400 ft/kg a legolcsóbb gyümölcs, az alma.


És mi egy kg alma? 4-6 darab mérettől függően? Mi hárman vagyunk, még az 1 éves kisfiam is simán benyom egyszerre egy almát, mi felnőttek kettőt is, már akkor megettünk 1 kg gyümölcsöt vagy többet.


De azért ha az ember változatosan akar gyümölcsöt enni, körtét, szilvát, kiwit, nyáron cseresznyét, epret, áfonyát - ezeknek már bőven 1500 felett van kilója általában -, akkor elképesztő összegek el tudnak menni, mondom, ha mi mindennap mind ennénk gyümölcsöt, biztos elmenne vagy havi 25 rá, és ezt kicsit luxusnak érzem, tekintve, hogy akkor még semmi mást nem ettünk.

2022. febr. 23. 21:01
 13/24 anonim ***** válasza:
98%

Úgy gondolom, havi 25 ezer sem egy horribilis összeg, ha mindketten dolgoztok! Ráadásul, egy gyereketek van, nem öt...

Valamilyen gyümölcs minden nap, minden héten 200 - 300 forint között van a hiper - és szupermarketekben! Lehet, nem pont az alma, hanem a narancs vagy a banán, de valami mindig!

A teljesen egészséges étkezés régen sem volt olcsó mulatság, de azért az megoldható, hogy az ember napi szinten legalább egy darab valamilyen gyümölcsöt egyen! Az meg már nem mondható rossznak!

2022. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszek kevesebb gyümölcsöt. Magában, zabkásába, turmixhoz, smoothie-hoz, főételekhez, tehát sok mindenhez fogyasztom. Próbálok figyelni az akciókra, de erről nem sajnálom le a pénzt.
2022. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, anyagilag megtehetem és mind igényeljük. Alma, mandarin, narancs,citrom,banán mindig van itthon. Mellé szőlő is gyakran. Néha ananász, licsi. Erdei gyümölcs fagyasztva szokott. Ezek a téli gyümijenk, kiwit nem szeretjük. Frissen facsart gyümölcslevek is gyakran vannak.

Ellenben pl nálunk egy deci kávé sincs soha, utáljuk, és hús se sok, havi max 3 kg hús fogyhat el. Van aki sokat költ húsra.

2022. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
96%
Drágább a havi vérnyomáscsökkentő, c vitamin, d vitamin, immunerősítő mint a zöldség éw gyümölcs. Maradok utóbbinál és megveszem. Persze lessm az árakat akciókat, szezonálisat, magyart. Ha a fagyasztott olcsóbb, azt veszem. De nem eszem kevesebbet.
2022. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok megenni egy egész almát, mert mit tudom én miért. Sokszor van, hogy megeszem a felét, aztán a többit berakom a hűtőbe, de az ott is marad. Ezért inkább azt csinálom, hogy almalevet veszek, abból mindig kortyolok kettőt-hármat és ez pont elég is. Így mindig elfogy a teljes doboz. Egy puha lédús barackot viszont simán megeszek, de ettől függetlenül baracklevet is veszek. Régen nem szerettem a szőlőt, a dinnyét, most meg a szőlő az egyik kedvencem, persze az eper a sláger.
2022. febr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten élünk havi 250ezerből, de gyümölcsöt mindig veszünk és emiatt még nem kellett jelzálogot tetetni a házunkra.

Áfonyát nem veszünk, mert az ízélménye nincs arányban az árával.

A téli gyümölcsök abszolút megfizethetőek, a nyáriakat meg lehet "szedd magad" helyeken betárazni.


Egyébként nekem senki ne merjen panaszkodni, egy olyan országban, ahol a gyümölcsösünket INGYEN átadtuk volna minden részesedés nélkül, csak rendben legyen és évszámra hirdetve nincs rá ember.

Cseresznye, sárgabarack, őszibarack, körte, almák, szőlő, kivi, füge... még ingyen sem kell senkinek, mert szezonjában lenne vele havi egy hétvége munka.

2022. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

18 vagyok és azt még ki is felejtettem, hogy a család egész éves gyümölcsfogyasztása mellett, már évekkel ezelőtt is ki lehetett árulni belőle 5-600 ezret. Csak éppen munka nélkül kellene mindenkinek, ingyen nyaralgatni.

Sajnos nekünk messze van már és megöregedtünk, különben csinálnánk és meg sem kellene szakadnunk.

2022. febr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

#18: na igen.... állítólag nagy a mélyszegénység, de ha valamivel dolgozni kellene, akkor az nem kell...


Szomorú. :(

2022. febr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!