Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vásároltok gyümölcsöt 2000...

Girlll3 kérdése:

Vásároltok gyümölcsöt 2000 forint/kg áron?

Figyelt kérdés
Gondolok itt eperre és egyéb gyümikre. Szerintem horror áron lehet venni. Mi ennek az oka?

2020. jún. 15. 16:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Igen de nem egy kilot belole.
2020. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Alig veszek, mert brutális ára van. Sok oka van. Tavasszal elfagyott sok gyümölcs, utána jött a szárazság. A vírus miatt nincs aki leszedje. A viszonteladók pedig pofátlan hasznot raknak rá a felvásárlás után.


Sokat sétálok a környékünkön, szinte mindenhol van meggyfa. Azt látom, hogy senki nem szedi le. Tényleg nem értem az okát.

2020. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 grafno ***** válasza:
85%
Hétvégén voltunk egy eperföldön ahol magadnak kell leszedni és kb2000ft/fő a belépő 1kg lehet elhozni és bármennyit lehet enni. De ha kell akkor veszünk persze.
2020. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem veszek.

Van három cserép folyton érő eper, és meggyfa az udvaron. Esszük azt, és örülök, hogy kertes házban lakunk.

Málnát és társait idén kihagyjuk. Még decemberben is olcsóbb volt egy dobozzal.

Fagyasztva vettem málnát, abból csináltam turmixot. Teljesen olyan, mint a friss, de (egyelőre) olcsóbb.

Ősszel ültetek a kertbe bogyós gyümölcsöt, barackot is. Lassan attól tartok, hogy másképp nem jutunk hozzá.

2020. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha tényleg szépek és egészségesek a gyümölcsök, meg ismert zöldségesnél, akinél tudom, hogy nem lutri. Multiktól nem veszek, mert párszor pórul jártam.
2020. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
Szoktam bár nem epret ennyiért hanem trópusi gyümölcsöket: licsi, papaja, mangó, cherimoya, karambola stb.
2020. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem.


Azért ilyen drága, mert elfagyott a gyümölcsök virága, aztán szárazság volt. Mikor a szerencsétlen bokronkénti három túlélő eper érett volna, rájött az eső és attól a maradék is elrothadt. Az a csoda, hogy van még egyáltalán eper.

Mi gyümölcsöt (almán meg ilyeneken kívül) idén csak cseresznyét vettünk pont ma, szedd magad akcióban 300 ftért kilóját. Mást valószínűleg nem is veszünk, maximum barackot, ha lesz valahol olcsón. Málnánk, ribizlink és szedrünk van a kertben, szilva is lesz remélhetőleg. Az epertövek sajnos kidöglenek folyamatosan, nem szeretik a földünket.

2020. jún. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Eper terem a nagyszülőknél, és egy kevés nekem is. Cseresznyét a hétvégi birtokon ültetünk rendszeresen. Ezért nem is tudom, mi kerül 2000-be. Cseresznyét 1000-1100 körül láttam boltban.
2020. jún. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem
2020. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Cseresznye, eper, alma van a kertben boven eleg. Max majd egy kis sargabarackot ha nem lesz horror aron gyumolcslevesnek.
2020. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!