Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért romlik meg állandóan a...

Miért romlik meg állandóan a darált hús a hűtőben?

Figyelt kérdés
Aldiban, lidlben ha veszek vákuum csomagolásút,már két nap múlva Mira odajutok, hogy felhasználjam, már büdösnek érzem. két éves a hűtő, jól be van állítva és a húsnak fenntartott rekeszbe teszek a húst, előtte sem hagyom kint fél balra vagy bármi. Ma is ki kellett dobnom egy egész csomaggal, többet valószínűleg nem veszek, ennek március 3-án kellett volna lejárnia...más is küzd ezzel a problémával? Sajnos nincs mindig időm aznap elmenni henteshez, amikor kell a hús, ezért veszek néha csomagoltat
2022. febr. 27. 20:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Vákumcsomagolt húst nem szabad megvenni. Egyszer vettem nagyon régen, még aznap megfőztem volna, de felbontás után olyan büdös volt, hogy még a kutyának sem mertem odaadni.
2022. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Én a lidőlben vákuum csomagolt hússal eddig kétszer fáztam rá. A megoldás elteszem a blokkot! Ha darált húst veszek pl kg-t és a felét használom el a másik fele azonnal repül a fagyóba. Ha másnap reggel csinálom, akkor csak a sima hűtőbe teszem. Visszaviszed visszakéred a pénzed
2022. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos h romlott szagot éreztél? Nem inkább a védőgáz szagát?
2022. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A vákumcsomagolt husnak mindig van kis szaga mikor kinyitod. Attol meg nem romlott. Kinyitás után pár perc alatt elillan az a szag es teljesen normalis. Ha boven lejarston belul vagy, nem zold es kibontas utan fel oraval nem budos akkor az a hus teljesen rendben van
2022. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Miböl gondolod, hogy megromlott???

A vákumcsomagolt húst kibontás után 15-20 percig pihentetni kell, hogy kimenjen a védögáz szaga.


2-es: az üzlet neve Lidl , Ö nélkül!!!!

2022. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 grafno ***** válasza:
100%
Szavatossági lejárta előtt megteritik a kárt pl penzt visszaadjak persze számla ellenében. Amit te bűnösnek gondolsz az lehet csak a húsból jön. Nekem az elmúlt 20evben talán 1x volt gond a lejárat/előtt napján amire tényleg megadta magát. A csomagolás már elkezdett felpuffadni és érezhető volt hogy ez a hajó élment. Barátnőm mindig azt hiszi hogy a hús romlott mert nem tudja milyen szaga van egy marha, sertés, csirkenek.
2022. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 vantel ***** válasza:
100%

Nem érte.

Vákumcsomagolt védőgázas?

2022. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Vákuumcsomagoltban nincs védőgáz, és nem szoktak darált húst vákuumcsomagolni (drága hamburgerpigácsák kivételével). Ha viszont vákuumcsomagolt volt, akkor nagy eséllyel nem is volt romlott csak valószínűleg hús szaga volt… ha védőgázas, akkor a védőgáz szagát érzed


Vagy a másik opció, hogy a boltban szakadt meg a hűtőlánc

2022. febr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a Lidlben veszem a darált húst és a csmellet is, soha semmi gond nem volt velük
2022. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%
#10: csatlakozom. Védőgázas csomagolásnál még lejárat után 1-2 nappal is teljesen OK.
2022. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!