Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért romlik meg állandóan a...

Miért romlik meg állandóan a darált hús a hűtőben?

Figyelt kérdés
Aldiban, lidlben ha veszek vákuum csomagolásút,már két nap múlva Mira odajutok, hogy felhasználjam, már büdösnek érzem. két éves a hűtő, jól be van állítva és a húsnak fenntartott rekeszbe teszek a húst, előtte sem hagyom kint fél balra vagy bármi. Ma is ki kellett dobnom egy egész csomaggal, többet valószínűleg nem veszek, ennek március 3-án kellett volna lejárnia...más is küzd ezzel a problémával? Sajnos nincs mindig időm aznap elmenni henteshez, amikor kell a hús, ezért veszek néha csomagoltat
2022. febr. 27. 20:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

12: viszont ha hentesnél veszel darálthúst, azt aznap meg kell csinálni!


A darabhúsnál meg az a probléma, hogy nincs ráírva a szavatossági idő...

Tálcás húsnál mindig rajta van.

2022. febr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Amellett, hogy az előző 10 kommentelőnek is igaza van a védőgáz szagával kapcsolatban, véletlenül nem pulyka darált húst vásárolsz? Annak van egy alapvetően erős aromája, ami gyanús lehet annak, aki erről nem tud.
2022. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12%
Darát hús sajnos könnyen romlik. Érdemes egészben venni és otthon ledarálni.
2022. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nem vákuum, védőgáz igazatok van.

Valahol most azt olvastam, hogy a darált húst 2 fok alatt kell tartani, hogy kibírja a feltüntetett lejárati dátumig. Nekünk Eco üzemmódra van állítva a hűtő, simán lehet, hogy nem tartja 2 fokon hanem 3-4 fokos néha. Talán ez is lehet hibás, más nem szokott megromlani idő előtt.. Mindenesetre mostantól amint megveszem megy a fagyasztóba.

Köszönöm a válaszokat

2022. febr. 28. 12:11
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

A csomagolás szagát érzed, de persze, dobáld csak ki a normális, még ehető húst. :)


Én az ilyeneket mindig kinyitom, picit szellőztetem, aztán átteszem egy üvegdobozba, úgy nem marad szagos.

2022. febr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
hogy a darált húst 2 fok alatt kell tartani, hogy kibírja a feltüntetett lejárati dátumig - nálunk meg 5 fokon hűt a hűtő, és még sohasem romlott meg darált hús benne :D
2022. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem, rajta van a tárolási hőmérséklet a csomagoláson…
2022. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Bizony rajta van, ma megnéztem, rá van írva, hogy két fok alatt kell tartani. A húst sosem "dobálom" ki, sokszor kint állt még fel órát a pulton mire a férjemnek volt ideje megszagolni és szerinte is büdös volt, romlott szagú nem pedig csomagolás szagú. Bár tök felesleges itt magyarázkodni, arra gondoltam hátha később is idetéved valaki, akinek hasonló a problémája és akkor hasznosak lehetnek neki az információk. Ma is vettem darált húst és rögtön fel is használtam, nem volt "csomagolás szaga"
2022. febr. 28. 20:16
 19/19 anonim ***** válasza:
94%

"simán lehet, hogy nem tartja 2 fokon hanem 3-4 fokos néha"

Én a biztonság kedvéért vennék egy hűtő hőmérőt, és megtesztelném, hogy az általam 2-4 foknak vélt hőmérséklet nem 8-10 fok-e...

[link]

2022. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!