Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen élelmiszerből fogyaszta...

Milyen élelmiszerből fogyasztasz kevesebbet, mióta elszálltak az árak?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 5. 19:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre éppen csak elkezdődtek felfelé menni az árak.

Őszintén szólva eddig is szemérmesen éltünk, nem tudom miből fogunk tudni lefaragni, ha arra kerül a sor.

2022. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

11 van ami 400 helyett 700 koruli lett az nem az éppencsak kategòria...

És ugye ez sok terméken összeadòdva :( borzasztò

2022. ápr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#12

Úgy értem hogy időben. Igen, megugrottak az árak, de mi még nagyrészt a kamrából főzünk. Szóval még nem érezzük annyira.

2022. ápr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
+szerintem az árak még csak elkezdték felmenni, olyan értelemben is, hogy nem fognak megállni ott ahol vannak, egy év múlva sokkal de sokkal drágább lesz minden.
2022. ápr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%

Én zöldséget, gyümölcsöt kevesebbet eszem és húst is, pont azért, hogy a gyerekeimnek megvehessem. Ez van sajnos, rajtuk nem vagyok hajlandó spórolni és mivel a kisebbik fogyatékkal él(GYOD-on vagyok vele), így nem opció, hogy keressek jobb állást, mert ez a főállásom (napi 3 óra home office még van mellé szerencsére) és egyedül nevelem őket.

Az a bajom, hogy így nehéz minőségien étkezni, krumplin, tésztán és egyebeken meg nem vagyok hajlandó élni, több allergiám is van sajnos, a zab meg a fülemen folyik ki, de majd csak alakul valahogy. Minap közel 20 ezret hagytam ott az Aldiban és nem mondhatnám, hogy tele lett a hűtő belőle, sőt. Érzem, hogy rosszabb bőrben vagyok, mert az étkezés fontos dolog, de most mégis mit lehetne csinálni, így kell megoldanom valahogy.

2022. ápr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Most divat lett szidni a krumplit meg a tésztàt de Mértékkel fogyasztva nem ördögtöl valòak.
2022. ápr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajtokból, szalámi félékből, különlegesebb húsokból. (korábban vettem marha steaket stb, mostmár csak csirke, pulyka vagy sertés fér bele, az is ritkábban) Nekem csak magamra kell főznöm, nem is tudom, hogy jönnék ki, ha egy családra kéne főznöm. Igaz akkor a bevétel is több, de akkor is óriási kiadást jelentenek az élelmiszerek. Pedig semmi luxus dolgot nem veszek sőt már amin tudok, azon igyekszem spórolni, figyelem az akciókat. De egyre nehezebb megélni sajnos.
2022. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Borból olcsóbban kijön a napi alkohol szükségletem mint 4 sörből.
2022. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Belsős infók szerint a csirkehús lesz sokszoros a mostani nak 3-4 hónap múlva. (2 hónap múlva elfogy a csirkekeltetők föl halmozott táp maradéka és ha sikerül is valahonnan venni az sokszoros áron lesz
2022. ápr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, amíg megtehetem, nem mondok le az egészséges ételekről. Bár jobban megválogatom, mit veszek, figyelem az árakat, főként hús és zöldség téren. Amit tudok, akciósan veszek. Pl imádom a csirke mellt, mert fehérje gazdag és kb bármihez lehet használni, de kb alig lehet kapni ( hála ár stop ) .. amikor tudok, veszek. Emellett ami épp olcsó. Furcsa kimondani, de a legolcsóbb legjobb zöldség amit tudtam venni minap, az a gomba volt. Annyit vettem, hogy a csirkemell pörköltet feldobtam vele, és még egy gomba levesbe is jutott . Mindez 700 Ft. ( régen a gombát alig mertem venni, mert drága volt ) . Ami biztos, mint eddig, hogy marha pörkölt csak két havonta egyszer lesz talán, vagy annyiszor se. Talán a sertés hús, amit kevesebbet veszünk, illetve kezdünk átállni végre az egészségesebb, de talán olcsóbb köretekre, bulgur, gersli ( utóbbi amúgy mintha drágult volna ) . Úgy gondolom, inkább máson spórolok. Vitaminokra, főképp ételből, szüksége van a szervezetnek . Talán kevesebb kész ételt veszünk, olajat egyáltalán nem lassan 6 hónapja, átálltunk a kókusz olajra, amiben rántott húst nem gazdaságos készíteni, szóval az is off ( bár hiányzik ) . Tojást nagy tételben veszünk a 10db helyett, így 30ft egy tojás kb , mint régen , a szép időkben . Illetve a kv ami szerintem nagyon drágult. Azon is ügyeskedünk. De talán ami a leg szembetűnőbb nálunk, az a sajt . Nagyon néha veszünk már, pedig régen szinte két naponta. Most max csak mozzarellát vagy egy kis trappistát ha meg kívánjuk. Pedig nagy Pannónia és Leerdammer pártiak voltunk. Nekem azért fáj 5-600ftot kiadni 5 szelet sajtért :(
2022. ápr. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!