Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hányan kezdtetek el veteményez...

Hányan kezdtetek el veteményezni, ültetni amiatt, hogy elszálltak az árak?

Figyelt kérdés

Nekem évek óta van veteményesem, most idén a szomszédom is csinált, mert mondta, hogy brutálisnak tartja az árakat és mindig nézi, hogy egészen tél elejéig szedem be a rengeteg zöldséget :D


De alapvetöen az árak miatt fogott bele. Van olyan köztetek, aki hasonlóan cselekszik?


Légyszi, ne menjünk bele, ki szerint drága otthon termelni, nekem kb. csak a vetőmagok árába kerül, nem vegyszerezek, úgyhogy nem kell elkezdeni győzködni. A kérdés az, van-e, aki úgy érzi, jobban megérné otthon zöldséget termeszteni, és a mostani árak megadták neki a löketet?



2022. ápr. 28. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Én most is úgy érzem, hogy az íze miatt érné meg (de mivel szerencsére nyáron sokat van lehetőségem elmászkálni, egyelőre nem vágok bele - az első covidos nyáron itthon maradtam, akkor ültettem pár dolgot, az íze tényleg jó volt, és elég hosszú időn keresztül lehetett szedni is azt, ami épp érett volt)
2022. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Sokak szerint a veteményes sem éri meg, mert a szabadidő rovására megy.
2022. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

En csak paradicsom palantakat fogok venni, abbol is koktel paradicsomot. Csak azt szeretem. Nekem nem eri meg a vetemenyessel bajlodni.

Nem rakok el befotett sem savanyut. A csalad nem szereti ezeket, egy uveg uborka is 2 honapig is all a hutoben.

Szeretunk piacon vasarolni, tavaszal, nyaron megvan a hangulata. Termeloktol olcsobb minden.

2022. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

ÉN is csak paradicsomot, zöldhagymát, hónapos retket, ilyesmiket vetek.


A paradicsommagokat már márc. elején elvetettem tálcára, most fogom pikírozni. Mindig túl sok lesz, mert számítok rá, hogy palántadőlés, egyebek miatt nem mind fog túlélni... Aztán nyár végén már fulladozunk a paradicsomban. :-D Általában 4-5 félét is ültetek, koktélt, színeset, fürtöset...

2022. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én épp balkonláda kertecskét tervezek, mert úgy alakult, hogy még teraszom sincs. Akinek van kertje, művelje! Ha csak 2 sor répa, pár paradicsom, akkor az, de legyen! Cserélgessétek egymás közt, együnk hazait, minőségit! :)
2022. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vetőmag ára?

Tavaly megvártam az első érett paradicsomot, hagytam még egy hétig, a többit megettük, kettévágtam, kiskanállal kiszedtem a kocsonyás/magos részt, 2 napra vízbe tettem, teaszűrön leöntöttem a levet, ezt még egyszer megcsináltam, leszárítottam.

Legjobban kelő, legszebb palántáim lettek.

Volt azért "gyári" is vetve, nem lettek olyan szépek.

Azóta szedtem így pici koktélt, fürtös koktélt, bő egy hét múlva mennek ki.

Évek óta mindig vetek, viszi a család, most hogy drága lesz, még inkább.

2022. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!