Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyiért vásároltok ételt?

Mennyiért vásároltok ételt?

Figyelt kérdés
Mi a párommal akárhogy próbálkozunk havi 40 ezernél nem tudunk kevesebbet költeni ételre/innivalóra. Egy karton ásványvíz is 600 forint, nekünk 5-6 is elfogy egy hónapban bőven. Nincs káros szenvedélyünk pl alkohol. Ti mennyiért vásároltok és hány főre?
2022. máj. 14. 23:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%
Négyen vagyunk, alig főzök, de így is jóval 100 fölött van
2022. máj. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Úgy hozom ki 40-ből, hogy nem eszünk sem felvágottat sem kenyeret. Rízst, tojást, halat, csirkehúst szoktam venni. Tejterméket nem fogyasztunk mert laktózérzékenyek vagyunk. Zöldséget csak akkor kell venni, ha nincs szezonja mert egyébként termesztünk, ahogy gyümölcsöt is. Meg olyan munkája van a páromnak, hogy ha úgy van tud hazahozni ételt. Akciókat szoktam nézni, levonatom a supershop kártyát ha úgy van. Minden létező áruházba van kártyám, és vadászom az akciókra. Tehát így sikerül. Nem kávézunk egyébként, teázunk.
2022. máj. 15. 09:10
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Jaaa, hát így könnyű.


Havi 1-2 tescos rendelés darabonként 25-40ezer. Ezen kívül még ami hozzávaló kell egy-egy kajához. Meg legalább hetente kétszer szoktunk rendelni, ami heti 10-15ezer. Szerintem simán megvan össz. havi 200ezer kettőnkre.

De ha odafigyelnénk, jóval olcsóbban is kijönnénk. Rendelések lefaragása, édességek, üdítők, ásványvizek lefaragása, gyümölcsök-zöldségek idényáruk vásárlása...

2022. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 100 fölött van, egyedül. Nem úrizálok, megveszem, amit muszáj.
2022. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

50-60 két főre. Vegán vagyok, és feldolgozott élelmiszerek nálam nem jöhetnek szóba (vegán műkaják sem). Előre megtervezem egy hétre, hogy mit főzök, és csak ahhoz vásárolok alapanyagot. Nálunk tartós alapélelmiszereken kívül lényegében üres a hűtő és a szekrény, mindig csak és kizárólag az van otthon, amit rövid időn belül felhasználok. A műanyagot is igyekszem minimalizálni, sok kimérős dolgot veszek, ami sokszor olcsóbb.

A párom mindenevő, de húst keveset eszik és ugyanúgy vagy előre meg van tervezve a heti menüje, vagy ha a munkahelyén éppen jó a napi menü, akkor ott eszik.


Mondjuk nekem van időm menüket tervezgetni, készkaják helyett elpepecselgetni mindenfélével (pl. gnocchit csinálni vagy házi kenyeret sütni) és heti 4-5 alkalommal főzőcskézni (sokszor két főre külön), mert otthonról dolgozom. Akinek nincs ideje ilyesmire és gyakran kényszerül rendelni vagy összedobni valami párperces félkész kaját, az nem fogja tudni megoldani ennyiből, bárhogy igyekszik.

2022. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

5 fő, havi 150 000.

Ásványvizet nem veszünk, nekünk jó a csapvíz. Sokat főzök, de azért kb havi 30 ebből a rendelés. Ha nagyon meg akarnám húzni 100 körül kijönne, de inkább költök többet, a gyerekeknek minden nap adok gyümölcsöt, olajos magokat, friss zöldséget stb. Egyetemista korunkban mi is 40 körül hoztuk ki kettőnkre, de az 10 éve volt, azóta csak drágult minden.

2022. máj. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!