Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van olyan élelmiszer vagy...

Van olyan élelmiszer vagy élvezeti cikk amiről lemondasz a brutális áremelkedések miatt? Mi az?

Figyelt kérdés
Én tervezem, hogy lemondok a kedvenc kapszulás kávémról és átállok hagyományosra. De az a gyanúm több minden még ezt követni fogja. Ki miről mond le könnyen? Vagy nehezen. :(
2022. jún. 4. 17:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Cigi, brutál ára van. Baromi nehéz, de meg kell tennem
2022. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Üdítőkről eleve eléggé leszoktattam magamat, részben egészség miatt részben, mert nem szeretek sok-sok kilókat haza hordani, de ez egy extra löket arra, hogy még jobban elhagyjam őket. Nem feltétlen azok drágultak sokat, de azon tudok úgy spórolni, hogy ne érezzem azt lemondásnak.
2022. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Eleve alig eszem valamit, azon a kevésen már nem vagyok hajlandó a jelenleginél többet spórolni. A vajjal kénytelen voltam felhagyni, mióta háromszorosára drágult, emiatt sajnos nincs több linzer- és pogácsasütés sem.
2022. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

#3

Speciel ezeket lehet zsírral is sütni, csak kevesebb kell belőle. Ha a margarintól idegenkedsz.

2022. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Lemondtam a kedvenc szalámimról, sajtomról, egyes nasikról. Mivel gyengébb minőség nem kell, ezért nem helyettesítem semmivel.

Csirkemellet egyáltalán nem veszek, helyette darált sertést, mert fél kilóból 12 fasírt, vagy töltelék lesz. Vagy egy tepsi rakott akármi.

Nem veszek kész savanyúságot, inkább 1 fej édeskáposztából és 2 fej hagymából csinálok egy halom frisset, még egészségesebb is.

2022. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Rendelt kaja. Egyrészt minden drágult, más részről brutál drága a kiszállítás. Oké hogy mondjuk 1 db lángos 1300 ft (ami mondjuk nem olyan sok), de 600 ft a kiszállítás... pizzát sem lehet már 2500 ft alatt venni.

Light túró/sajt/kakaó. Kb majdnem kétszer annyiba kerülnek mint korábban.

2022. jún. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
Szintén a rendelésről. Már eddig is nagyon spórolósan ettem, a csomagolt négyes virslinél és a konzerv babgulyásnál nincs lejjebb. Viszint ha előre főzök és fagyasztok több adagban ételt, nem kell házhozszállításra költeni. Csak kiolvasztok egy dobozt.
2022. jún. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

A cigiről jó lenne,de nem könnyű. Kapszulás kávén én is erősen gondolkodom.

Az olyan gyümölcsökről, mint az áfonya, szeder, málna, már korábban lemondtam, mert brutál áron vannak. 12 dkg málna tegnap a Prímában 1200 Ft volt.

Sajtot nagyon szeretem, de mostanában kevesebbet veszek.

Üdítőt, alkoholt szerencsére nem szeretem, így ezek eleve kiesnek.

2022. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

A szezonális gyümölcsök nagy részéről. Imádom az epret, málnát, cseresznyét, áfonyát - de olyan elképesztően drága, hogy inkább nem veszem. A multikban kapható import eper-málna stb. legtöbbször a közelében sincs az igazi, napon érett gyümölcsöknek, hiába lenne (valamivel) olcsóbb, mint a piacon.

Ezek helyett mirelit gyümölcsöt veszek, nyáron azt eszem fagyi helyett. Bár ez is drága, mint a fene. Egy kb. fél kilós málna-eper-ribizli mix is már 700 forint, de még mindig olcsóbb mint a friss.

2022. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

Én sem veszek áfonyát, málnát,spárgát és hasonlóakat, mert brutális az áruk. Régen megengedtem magamnak néha, de 10 deka áfonya 7-800 Ft-ért luxus. A kisfiamnak veszek drágább gyümölcsöket, de ő mondjuk nem eszik még sokat.


Viszont 2 éve költöztünk kertes hàzba, veteményes már eddig is volt, idén gyümölcsösöket is fogunk telepíteni. Eper már van, arról tudok is szedni napi 30-40 dekát, szóval nem kell megvennem, már ez hatalmas plusz, most jön majd 2-3 gyümölcsfa, áfonya, szőlő, szeder, ilyesmi.


Több értelmét látom, minthogy minden centiméteren gyep és térkő legyen. Nyilván picit melósabb, de hosszú távon megéri, mint a veteményes.

2022. jún. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!