Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire spóroltok az élelmisz...

Mennyire spóroltok az élelmiszeren, mióta elszálltak az árak? Van, amiről lemondtok?

Figyelt kérdés

Tavaly még egész korrekt kis összegből hoztunk ki magunknak egészséges étkezést tudatos vásárlással, főzéssel. De basszus, most csak pislogok az árakon, hiába figyelek oda ugyanúgy, elképesztő összegek mennek ki az ablakon...


Az éhhalál mondjuk nem fenyeget szerencsére, de mivel újítjuk a házat, és van egy gyermekünk is, nyilván van lenne hova rakni a pénzt...


Mi most például már szinte sosem veszünk halat, mert luxusnak érezzük. A kávét tejszínhabbal ittuk, ezt is befejezzük :/ drága idényyümölcsöt nem igazán veszünk, csak a gyereknek.



2022. jún. 10. 11:03
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
87%
Én ausztriában élek igazából érezhető az árváltozás de még így is kihozom 150 euróból az edzéshez a helyes étrendet... mondjuk 2000 euró itt a fizetés és a szállás biztosított, így mások a körülmények mint magyarországon.
2022. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Van egy kis veteményesünk, úgyhogy nyáron az alapzöldségek ingyen vannak az első őszi fagyokig, de jövőre nagyobb területet vetünk be, csak most nem fért bele időben a kicsi mellett.


Most fogunk gyümölcsfákat és bokrokat is telepíteni ősszel. Ez momdjuk most nem sokat segít, de remélem, idővel kiváltani valamennyi bolti gyümölcsöt is, mert ez a 7000 kilós áfonyaár megengedhetetlen....

2022. jún. 10. 12:44
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek megveszem az epret, a cseresznyét, a 800 ft-os dinnyét is, de pl a roppanós, ízesebb debreceni helyett az olcsóbb lecsókolbászt veszem. Magában megsütve nem olyan jó, de pl egy rakott krumpliban tök mindegy. Fagyit, pékárut, lekvárt, ilyesmit eddig is én készítettem 80%-ban, most ez már 99%. Illetve magunknak nagyon átgondolom a ruhákat is, nagyon ritkán veszünk 1-2 alapdarabot, a gyerekek ebben sem nélkülöznek.
2022. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nálunk is van veteményes meg gyümifák, ezzel sokat spórolunk.
2022. jún. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
95%

- Nem veszek alacsonyabb zsírtartalmú tejet, mert drágább mint a zsírosabb (hehe, köszi árstopp...)

- Csak olcsóbb idénygyümölcsöket veszek (alma, körte, stb.)

- Az előre csomagolt szalámikat teljesen kizártam az étrendemből.

- Nagyon szerettem virslit venni reggelire, hát már ezt is kétszer meggondolom.

- Szoktam venni "tartalék" kajának konzerv készételeket. A szokásos márkám árai másfélszeresükre mentek fel, ennyit meg már nem ér a dolog. (Igen, tudom, hogy nem egészséges, de hónapokig eláll és ha tényleg nincs otthon semmi és nem tudok boltba menni, akkor jobb mint a semmi.)

- A Netpincéren kajarendelés gyakorisága kb. a negyedére esett vissza. És akkor is fukarabban - vagy egyáltalán nem - adok borravalót a futárnak.

- A munkahelyem közelében lévő kifőzdék árai olyan nevetségesen elszálltak (volt hogy hetente emelték az árakat), hogy már ha nem viszek kaját otthonról, akkor inkább elmegyek egy henteshez... vagy akár Mekibe, mert már a mekis gyorskaja is olcsóbb...

- Ugyan nem étel, de a kedvenc borom ára is az utóbbi egy évben másfélszereződött.

2022. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
40%
Nem mondok le semmiről. Menü terv alapján, listáról online rendelek, így mnincs impulzus vásárlás és nincs kidobott élelmiszer. Jó pár éve így csinálom, sokat lehet vele spórolni.
2022. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
16-os, én is így csinálom évek óta, de a menütervtől nem lesznek olcsóbbak az alapanyagok ;)
2022. jún. 10. 14:56
 18/30 anonim ***** válasza:
78%
17. Sőt, rendelve szerintem még drágább is, mivel a szállítást is meg kell fizetni.
2022. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

Nem Magyarországon élek, speciális elofizetesem vana szállításra, évi 30 euro, ennyiért annyiszor rendelek, ahányszor akarok és biztosítják a heti egy fixre kiválasztott napomra a helyet


A menutervtol azert lesz olcsóbb, mert nem vásárolsz felesleges cuccot, illetve látod mi az akciós, azzal lehet tervezni a menüt. Legalábbis nálunk péntektől látható a következő heti akció, én pedig vasárnap fixalom le a tervet, kedden pedig kiszallitanak. Iy p, ha látom, hogy most épp fele annyiba kerül a marhahús, mint egyébként, akkor tudom is én, gulyás lesz azon a héten.

2022. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
90%
Mivel az áramról és a vízről nem vagyok hajlandó lemondani, csak az élelmiszeren tudok spórolni. Vegetáriánus lévén az nem opció, hogy ne vegyem meg az akármilyen drága idényzöldségeket és -gyümölcsöket, csak a mennyiségeket tudom visszafogni. Vajat és tejszínt régóta nem veszek, pedig nagyon hiányoznak. Szerencsére nem vagyok nagyétkű, meleg ételt abszolút nem szoktam enni, de most már kezd k'rvára elegem lenni az olcsó kukoricapehelyből és a répából.
2022. jún. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!