Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire spóroltok az élelmisz...

Mennyire spóroltok az élelmiszeren, mióta elszálltak az árak? Van, amiről lemondtok?

Figyelt kérdés

Tavaly még egész korrekt kis összegből hoztunk ki magunknak egészséges étkezést tudatos vásárlással, főzéssel. De basszus, most csak pislogok az árakon, hiába figyelek oda ugyanúgy, elképesztő összegek mennek ki az ablakon...


Az éhhalál mondjuk nem fenyeget szerencsére, de mivel újítjuk a házat, és van egy gyermekünk is, nyilván van lenne hova rakni a pénzt...


Mi most például már szinte sosem veszünk halat, mert luxusnak érezzük. A kávét tejszínhabbal ittuk, ezt is befejezzük :/ drága idényyümölcsöt nem igazán veszünk, csak a gyereknek.



2022. jún. 10. 11:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%

A háború előtt talán általánosban ettem utoljára tejbegrízt (ami több mint egy évtizede volt már). Ebben a hónapban már harmadjára volt ma, és szerintem jövő héten is lesz majd. Olyan dolgokról már nem is álmodok, mint a pörkölt, egy darált húsos tortilla, vagy hasonlók.


Ha ez így megy tovább, lassan megtapasztalhatom, milyen is volt nagyapám korában az étkezés. Akkoriban még az is nagy szó volt, ha vasárnap hús volt az asztalon ebédkor.

2022. jún. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Lemondtunk a sajtokròl majdnem mind horror àrú lett, csirkemell sonka hústartalmú lidl-ös azt is fukarabban mérem 2 szelet egy zsemlébe azt hello. Kiszàmolom a kajàt igy ha ciki ha nem, plusz beesö vendeget megkinalni nem tudunk. De ilyen àrak mellett ételt kidobni nem szabad.

Kelt tésztàs dolgok is laktato es olcso. Langos kenyerlangos pogacsa.

Nudlit is csinàltam elojonnek a receptek amiket anno nagyim készített jò kis nudli lekvàrral.

2022. jún. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Jah igen vaj helyett margarin vagy vajizu margarin. A vaj is durvàn megdràgult. Pogàcsàt sütök is inkabb kevés zsírral helyettesítem a vajat.
2022. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
72%
23. Meg kell tanulni vajat köpülni.
2022. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
24 ha veszek alapanyagot az se olcsòbb neztem mar es nem is biztos, hogy sikerül.
2022. jún. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
19%
Általában azért nem sikerülnek a dolgok, mert túl könnyen feladjuk a próbálkozást. Mondván én ehhez egyszerűbben is hozzá tudnék jutni.
2022. jún. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
26 Ilyen alapanyag àrak mellett én biztosan nem àllok le kísérletezgetni, hogy vagy jò lesz vagy nem, nem akarok 600Ft ot a kukàba dobni.
2022. jún. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

"Meg kell tanulni vajat köpülni."


Habtejszint túlérett az elektromos mixerrel és máris ott a vaj és a savo, nem lehet elrontani. De kizart, hogy olcsóbb lenne mint a vaj

2022. jún. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván én sem gondoltam komolyan, ehhez azért egy saját tehén sem ártana. Amit etetni-itatni kell, stb., stb. 😃
2022. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok levest készítek olcsók és laktatók hazi készítésű sós lepennyel.
2022. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!