Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen tejet vesztek inkább,...

Milyen tejet vesztek inkább, ESL vagy UHT tejet? És miért jobb egyik vagy másik?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 12:31
 1/8 anonim válasza:
87%

Uht tejet szoktunk venni az eltarthatóság miatt, és mert így a spajzban eláll egy kartonnal, nem foglalja a hűtőben a helyet, és elég ritkábban nagyobb mennyiségben venni.


Viszont szoktunk jó minőségű ESL tejet is venni. Azt csak úgy simán inni, 2-3 nap alatt el is fogyasztjuk.

2022. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
UHT-t a megszokás és az eltarthatóság miatt, pedig az ESL finomabb
2022. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
ESL, mert sokkal finomabb. UHT-t csak karácsony előtt szoktam tartalékba, hogy legyen otthon a spájzba, ha kellene
2022. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Is-is. Mindig van otthon pár doboz UHT pl, ha palacsintát akarnánk sütni legyen. De a mindennapi kávéhoz ESL-t hordunk haza.
2022. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

ESL-t szoktam, abból is a 2,8%osat.

Sajnos ki nem állhatom a tartós tej ízét, sokan mondják hogy ugyanolyan mint a rendes, hát én azért érzem a különbséget

2022. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

1.5 ESL.

Nekem az uht dobozízű, édes.

2022. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 scamdemic ***** válasza:
28%

Úgy látom, valaki(k)nek nem tetszettek a válaszaim, és törölt(tet)e a YouTube-os linkjeimet is. Ez azonban nem változtat a helyzeten: a tehéntej nem az embernek való, hanem a bocinak.

„A kazein, ami a tehéntej fehérjetartalmának 87%-át teszi ki, a rák bármely stádiumát képes előmozdítani.”

Ezt a Kína-tanulmányból idéztem, csak hogy tudjatok róla: ilyen is van.

2022. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esl, mert jobban ízlik
2022. júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!