Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kínai kajától hasmenés?

Kínai kajától hasmenés?

Figyelt kérdés

Hazafele bementem egyik plázába enni, mert volt egy találkozóm és várni kellett az illetőre, gondoltam addig eszem. Hát áldom az eget, hogy csak fél órás tali volt és nem magassarkúban mentem (igen csajszi vagyok xd), mert hazafele konkrétan majdnem bef*stam olyan hasmenés jött rám a HÉVen, amit valahogy kibírtam hazáig...


Ritkán eszem kínait és eddig úgy rémlik nem volt probléma vele. Mennyire jellemző?



2022. júl. 29. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon.
2022. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Semennyire. A kínai kajától magától senkinek sem kell, hogy menjen a hasa. A probléma valószínűleg egy rosszul tárol tészta lehetett, vagy egy lejáratos, esetleg átfővetlen csirke darab. Az kb azonnal meghajtja az embert.
2022. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Sokszor ettem már kínai kaját, de még sosem volt tőle hasmenésem.
2022. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Kínaitól függ. Imádom a keleti kaját, de van egy-két étterem, amit ismerek, tudom, hogy jó, máshol nem vagyok hajlandó enni - én is mindig hasonlóan jàrok, mint te.

Nem az étellel van a gond, hanem a hibás főzéssel vagy tárolással.

2022. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem biztos, hogy lejárt vagy rossz minőségű volt az alapanyag.

A kínai konyha egyik alapanyaga a kínai só (nátrium-glutamát).

Ez sok európai embernél okoz hasmenést.

2022. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Engem az olajtartalma szokott meghajtani. Néhány helyen, ahol készítik, borzasztóan megszívja magát az erre amúgy is hajlamos illatos omlós csirkének a bundája.
2022. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is okoz néha hasmenést, de nem azért mert kínai kaja, hanem mert imádom a csípőset és néha túl tolom, az pedig ezzel jár. Pl betolok egy nagy adag csípős-savanyú levest, utána még szecsuánit, nyolc kincset és gong baot, aztán fél óra múlva szökőkúttá válik az űrgyűrűm.
2022. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
80%

Ha csípős, fűszeres volt, akkor lehet.

Sokáig nem értettem, miért f_osok 1-2 órával a csípős kaja után, mikor annyi idő alatt nem ér le odáig.

Nos, az a helyzet, hogy a kapszaicin ingerli az emésztőrendszered fájdalomreceptorait, és emiatt az agyad félreérti a helyzetet, azt hiszi, hogy valami vészhelyzet van, és ki akarja üríteni az egész rendszert.

Szóval a csípős, fűszeres kaja okozza, de nem az jön ki a hasmenés során (még).

A fertőzés pedig nem egészen így működik. A rosszul tárolt tésztában, vagy az át nem főtt csirkehúsban vagy szalmonella, vagy campylobacter, vagy pedig más baktérium, vagy ezek toxinjai vannak, és ezek átlalában nemcsak simán egy jó kis f_osást okoznak, hanem frankón megbetegszel tőlük (hányás, görcsök, láz, stb.), és kell nekik idő, mire kialakul a betegség (5-12 óra, vagy camylobacternek akár 1 hét is).


[link]



[link]

2022. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Bizonyos kimcsi éttermekben ez alap. Ha meglátod a konyhát nem is kell enned és garantált a hasmenés.

A normális kinaiban kizárt. Ha tiszta a konyha , ránézésre is kulturált, higiénikus minden, beleértve a személyzetet is kizárt a gyomorrontás. Kivétel ha érzékeny vagy valamire

2022. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Mártásos olajos zsiros sok feherje savképző, a szervezet most a hősegben extra gyorsan kidobja mert neki víz kell nem leterhelés .
2022. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!