Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől lehet ilyen furcsa a tojás?

Mitől lehet ilyen furcsa a tojás?

Figyelt kérdés

Háztáji tojást vettünk. Nem romlott, az íze jó, szaga nincs.


Viszont olyan, mintha nem lenne benne fehérje. A sárgája sem marad egyben, hanem egyből folyik ki, fehérje egyáltalán nincs is benne. A tojás héjában marad kb a fele sárgája, szinte hozzá van tapadva a héjához.

Sosem találkoztam ilyennel. Mi lehet a baj?


2022. aug. 5. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Öreg+túltárolt tojás
2022. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Közvetlenül a megzápulás elött van.
2022. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%

Úristen! Kuka! Ezer éves, undorító tojás!


Nagyon nagyon régóta áll!!!!!


Gyakorlatilag összerohadt a fehérje a sárgájával, azért néz így ki. És azért tapad mert azon a felén állt HÓNAPOKIG. (de hűvös helyen)


Én feljelenteném azt aki ezt eladta.

2022. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Dehogy rohadt, az égvilágon semmi szaga nincs. Jó a szaglásom és sosem ennék meg büdös ételt. Lejárat után 1 nappal sem eszek meg semmit, olyan finnyás vagyok..

Kb 3 hete vettük, már akkor ilyen volt. Azóta hogy nem romlott meg, ha öreg tojás?

2022. aug. 5. 16:53
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
MINDENKI elmondta, hoyg túltárolt, régi a tojás. Ha neked ezek a válaszok nem tetszenek, akkor minek írtad ki egyáltalán a kérdést?
2022. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
leírtátok hogy mi a helyzet, ha nem fogja fel kár vele vitázni válaszolók. neki még így is jó, ha nincs tőle baja hagyni kell abban a hitben mert nem lehet ráerőltetni csak várta a megerősítést pedig látja ő is hogy nem így kéne egy tojás belsejének kinéznie, azért is kérdezte :) egyszer egy laposföldest kérdeztem hogyha lehetősége lenne űrrepülésre hogy lássa mi a helyzet valójában élne-e vele, és azt mondta hogy nem, mert tudja hogy nem igaz. tehát még esélyt sem adna, mert kiderülhet hogy hamis amiben hisz. törekedünk arra hogy a képzeteinket semmi sem zavarja meg, ha neki jó ez a tojás, írhattok bármit, értitek
2022. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én a 3. válaszolóra reagáltam, aki szerint rohadt a tojás. Erre írtam, hogy nem rohadt, ne túlozzon már.


A kérdés továbbra is adott, ha öreg a tojás (amit teljes mértékben felfogtam és elfogadtam, nem tudom honnan veszitek, hogy nem), miért nem zápult meg 3 hét alatt?

Nem kötekedés, tényleg érdekelne a válasz. Már ha normálisan tudtok válaszolni...

2022. aug. 5. 23:44
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
leírták világosan hogy ez a megzápulás előtti utolsó időszak, de te bizonygatni kezdted hogy dehogy, semmi baja, nincs szaga stb ... ismerd el legalább amit több tapasztalattal írnak ha már megkérdezted. újat úgy sem fogsz tudni kihozni belőle, mivel pár ezer éve már van azért a tojásokkal tapasztalat
2022. aug. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A melegben hamarabb változik az állaga, de tönkremenni nem 3 hét alatt fog. Állott, öreg tojás, de még nem romlott. Ti hűtőben tároltátok? Mert akkor valszeg nem volt friss eleve amikor vettétek.
2022. aug. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
HA még három napig nem törted volna fel, akkorra megzápult volna.
2022. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!