Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tapasztaltátok a környezetetek...

Tapasztaltátok a környezetetekben azt, hogy a megemelkedett élelmiszerárak miatt sokan inkább kevesebbet esznek? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Sok lesz az olyan ember aki drasztikusan lefogy annak ellenére, hogy nem akar csak mert ennyire egekben vannak az árak?

A kérdésemben semmi rosszindulat nincs egyébként.

Én úgy veszem észre, hogy próbálnak spórolni az élelmiszeren az emberek és durva, hogy pont ezen kell.

Nálam csak annyi változást hozott ez az egész, hogy a munkahelyemre nem viszek ételt. (8 órás munka, 3 műszak)

Max egy gyümölcs joghurt. Teljesen jól el vagyok. Nem is hiányzik, hogy mindig egyek valamit és állandóan tele legyen a hasam. Próbálok leszokni az unalomevésről is mert az tényleg felesleges.

Kíváncsi vagyok ti mit tapasztaltatok. :)



2022. aug. 9. 22:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A környezetem tányérjában nem turkálok, de én magam tényleg kevesebbet eszem. Eddig sem voltam nagyétkű, de bizonyos termékkategóriákról le kellett mondanom az utóbbi hónapokban. Az árakból nem tudok lejjebb faragni, mert emberemlékezet óta sajátmárkás termékeket veszek, és azoknál olcsóbb nincs.
2022. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem, csak a szr kaját veszi az ember. Az olcsót, aminek híg a leve, de legalább már nem is olcsó :(


Ez van, ezt akarta a többség.

2022. aug. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
10%
12 ne legyél már ostoba. Szerinted Orbán miatt nőnek az árak? Elárulom, ha az alkalmatlan ellenzék nyer, akkor még ennél is rosszabb helyzetben lennénk. De persze könnyebb mindig a kormányra fogni, mint a saját életedben felelősséget vállalni.
2022. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#13 Te honnan tudod, mi lenne, ha az ellenzék nyert volna? Belelátsz egy alternatív valóságba? Mellesleg igenis a kormány hibája, hogy ilyen mértékben drágul minden Magyarországon. Meg lehet nézni, hogy a környező országokban mekkora a drágulás - van ott is, de messze nem ekkora.


Egy másik kérdésnél már írtam, hogy idén februárban volt egy Auchanos házhozszállítós bevásárlásom, 475 forint volt akkor az 500 grammos Gyermelyi. Most, augusztusban 850 forint ugyanaz a tészta, ez majdnem 80%-os drágulás fél év alatt.


Tavaly még Ausztriában laktam, augusztus elején volt egy házhozszállítós bevásárlásom, megnéztem az akkori rendelésemről kapott emailt, 1.99 euró volt az 1 kilós Barilla penne. Ugyanez most, 1 évvel később 2.79 euró. 40%-os drágulás.


Tehát 80%-os drágulás fél év alatt vs. 40%-os drágulás 1 év alatt. Persze ez csak egy termék, de össze lehet hasonlítani a többit is, ha szeretnéd, összedobok neked egy excelt a termékek drágulásáról itthon és Ausztriában. És akkor azt meg se említsük, hogy ott 1. Mennyivel többet keresnek az emberek 2. Nem megszorításokat kapnak az államtól, hanem havi 200 euró támogatásokat.

2022. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
32%

Ezek a drágulások főleg a gáz és olaj árában bekövetkezett brutális emelkedésének köszönhetők. Erről nem tehet Orbán semmit. Az EU az idióta szankciókkal inkább. Persze mit érdekli a nyugati államokat, ők be tudják szerezni máshonnan a nyersanyagokat. "Erkölcsileg-ideológialaig helyesen" cselekedtek, ráadásul még minket is megszívattak. Ez az EU-s vezetés, ez ma Brüsszel. USA báb és alkalmatlan megélhetési politikusok gyülekezete.

Szóval a lémyeg, hogy az infláció kb. 1/3 részt köszönhető Orbánéknak, 2/3-ad részt külső hatásoknak.

2022. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!