Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 250g száraz tészta kifőzve...

250g száraz tészta kifőzve mennyi gramm és egy felnőtt embernek kb mennyi kell, hogy jóllakojon?

Figyelt kérdés
2022. aug. 14. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Irreleváns, hogy kifőzve hány g, mert ha pl. egy andante fokozattól tovább főzöd, és jobban megdagad, és jelentősen több lesz a tömege (ezért se lehet megválaszolni, mert ez a tészta dagadásától függ, ami széles skálán mozog)

...szóval a plusz tömeg az csak a felszívott víz, így tápanyag tartalma nincs.

Egyébként ez 3 szűk adag, vagy 2 nagyon bő.

10 deka körül számolunk 1 adagra, szárazon.

2022. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

1-es vagyok, külön a 75%-os félig lepontozó kedvéért, akkor tessék:

Egy száraz tészta kb. 1,5-4,5-szeres vizet tud felvenni, legalábbis nálam kb. ez volt a 2 szélső érték, amivel eddig volt szerencsém.


Így a tészta fajtájától, és a főzés mértékétől függően, 25 deka tészta, az megfőve kb. 625-1375 g lehet.

Őszintén remélem, hogy ezzel az adattal sokra megy minden érdeklődő! :D

2022. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"ha pl. egy andante fokozattól tovább főzöd"


vinnyogok a röhögéstől🤣🤣

2022. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ mennyire főzöd meg, d eamúgy én 70g tésztát főzök meg fejenként, de a nagyétkűeknek száz az adag, ha ilyen megnövős a tészta akkor abból bárkinek jó a 70 ha nem fizikai munkás.
2022. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Oké, jogos... :D Én is! :D))

Ebbe beleszaladtam, természetesen al dente...

Kicsit sok volt ez a hét.. nem mentegetőzni akarok, elírtam, aki azt mondja, hogy még soha semmit nem írt el, az vegye úgy, hogy a vinnyogó röhögése közben a szájába köptem! ;)

2022. aug. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
akkor is vicces :D
2022. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Lehet különböző dimenziókban élünk, de nekem kb 150g száraz tésztánál kezdődik a kis adag. Nem vagyok fizikai munkás és túlsúlyos sem egyébként.
2022. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
100 g száraztésztában van közel 400 kcal, tehát 250 g-ban 1000 kcal. Főzés közben a tészta vizet szív magába, saját tömegének kb. másfél-kétszeresét. De a kalóriatartalma nem változik. Napi 1000 kcal-on éhezni lehet, de nyilván nem magában eszi az ember a tésztát, és remélhetőleg nem is ez az egyetlen dolog amit egész nap eszik. Szóval hogy egy étkezés során mennyi kell egy felnőttnek amivel jóllakik, az attól is függ hogy ezen kívül mit esztek még.
2022. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy olasz ismerősöm mondta, hogy 80-120 g egy adag, azóta 100g-mal számolok, nekünk jó szokott lenni. Még ha a párom mindig azt a tanácsot is adja, hogy főzzem meg az ööösszeset, mert ő mindet megeszi. Megenni meg tudná a 120 gramos adagot is, igazán sok sem lenne, csak közben figyelni akar a súlyára, szóval kell ez a korlát, hogy ne tésztából egyen sokat. Ha nagyétkű vendégeink jönnének, 120 grammal számolnék.
2022. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ideje mérem és úgy találtam 100g al dentére főzve az minimum, többet is meg tudok enni ha pucér paradicsomszószos spagettiről van szó tehát nincs mellé feltét. A maximumot pedig 150g-ban érzékeltem, az már sok egy személyre. Tehát ha vendégek jönnének 150g/fővel kalkulálnék, hogy biztosra menjek.
2022. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!