Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Változtat jelentősen az ízen,...

Változtat jelentősen az ízen, ha TV paprika helyett kaliforniai paprikát, tejföl helyett pedig crème fraîchet használok a csirkepaprikáshoz?

Figyelt kérdés
Érdemes egyáltalán így megcsinálni vagy valószínűleg nem lenne annyira finom? Külföldön élek szóval vagy ezeket használom, vagy mást kell főznöm ma.
2020. szept. 26. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A kaliforniai paprika éppen annyira édesebb ,mint amennyire az "alap" creme fraiche jellegtelenebb.

Nem lesz gondod velük.

Nyilván fűszerben lehetséges egy pici igazítás. :)

2020. szept. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Hollandiában élek. Nem vagyok egy nagy szakács, de az otthonról hozott Piros Arany, Gulyáskrém, Erős Pista és Pörköltízesítő csodát tehetnek, akár a konzerv gulyáslevessel, babfőzelékkel, vagy a paprikáskrumplival. :)
2020. szept. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

A "Piros Arany, Gulyáskrém, Erős Pista és Pörköltízesítő" az, amit jobb kihagyni az ételekböl, ezek tele vannak mindenféle ízfokozókkal, tartósítószerekkel, sokkal finomabb és egészségesebb, ha rendes paprikát meg egyebeket használsz.

A kalofirniai paprika tökéletesen megfelel TV paprika helyett, a crème fraîche meg szerintem igen közel áll ízben a tejfölhöz, esetleg pici - tényleg pici, pár csöpp - ecettel vagy citromlével lehet savanyítani, ha úgy jobban ízlik, de én azt sem igazán szoktam.

Nem írtad, hol élsz, Németországban a Schmand sokkal jobb tejföl helyett, mint a crème fraîche - csak ha netán itt élnél te is.

2020. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinten Hollandia. Nálam kaliforniai paprika, vagy a piros puntpaprika van használatban erre, illetve a creme freche mellett a zure room is nagyin jó.
2020. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hollandiában élek én is. Végül megcsináltam kaliforniai paprikával és crème fraîchesel, és életem talán legjobb paprikás csirkéje lett, pedig kezdő szakács vagyok és először próbálkoztam vele. Érdekesen édesebb íze lett, de szerintem jól passzol az őrölt paprikához (ami szintén nem hagyományos volt, hanem egy itteni chilis verzió). :)
2020. szept. 26. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
3: Jó, oké persze. Újabban az édesítőszerről is kiderül, hogy még károsabb, mint a cukor. :)
2020. szept. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!