Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az miért van, hogy veszek...

Az miért van, hogy veszek csirkét piacon sárgán, majd amikor levest csinálok belőle, akkor kifehéredik?

Figyelt kérdés

2022. szept. 21. 06:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
14%

A 7-es vagyok: a gond, hoyg rengeteg ember nem látott igazi sárga csirkét és ezért megveszik a "festettet" is.

Elég sokszor járok piacra, látom, hogy vannak sárgított csirkék is, meg igazi, sárga börü csirkék is.

Engem nem vernek át, de azt a paneles fiatal valakit, aki eddig csak fagyasztottat látott, igen.

2022. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy az megvan, hogy hőkezelés (főzés, sütés) hatására megváltozik a hús színe?
2022. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
30%
12-es: nem a hús,h anem a zsír szine az, ami az ételt szinezi és az nem változik hö hatására!
2022. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%

13-mas, ez igaz, de attól még ezzel az állítással van 2 probléma.

Az egyik, hogy a kérdező nem a zsírról beszélt, hanem a húsról, a másik, hogy a 12-es véletlenül se hozta szóba , hogy mi színezi az ételt, csak megállapított egy tény, miszerint hőbehatásra változik a hús színe... válaszolva a kérdésre.

2022. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, de egy csirke húsa akkor sem sárga, ha csak kukoricával etetik, kizárólag a zsírnak van szine. A hús fehéres, a combrészek rózsaszinesek, de sárga húst még életemben nem láttam, pedig elég sokkal találkoztam, nagyrészt igazi háztájival, évtizetedekig tartottunk tápmentesen elég sokat.
2022. szept. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Nem, csak kérdezték miről beszélek bőréről, vagy a húsáról.

De most tisztázom csak a bőréről. Ami kifehéredett.

Na majd megkérdem a hentes mit mond rá. És utána bevetem az összes itt olvasottat.

Lehet utána már nem kell oda menjek vásárolni. :)

2022. szept. 21. 19:38
 17/30 anonim ***** válasza:
81%

De ugye megértetted a lényeget?

Hogy az a normális, és természetes, ha kifehéredik!

Ha olyat veszel, hogy főzés után is sárga marad, akkor indokolt, hogy ne menj oda!

Ezt olyan 6-an írtuk le egymástól függetlenül, hogy ez a normális.

2022. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Hát tudod azért elég sokféle válasz érkezett most átolvasva.

Meg ugye a húsa kifehéredik az úgy rendben kicsapatod a fehérjét hővel.

De mitől sárga a "héja" azaz a bőre. Az egyik fehéres szürke a másik stabil narancsosan sárga. Nem az érdekel hogy ha megfőzöm mindkettő kifehéredik lesz. Abban volt konszenzus. Abban viszont nem, hogy válaszban vannak a sáfrány és sárga festék pártiak, mások meg kukorica zöldség pártiak, valóban mindkettő lehet, de mindkettő hasonlóan fehéredik oké. Az első leleplezhető már ha valós a festés, vagy bele kell törődni hogy kis csalás de csalás? Mondjuk én nem keresem a kukoricásat az tuti, CH-val felpuffasztják, zöldség vagy inkább fű és kapirga.

2022. szept. 21. 21:14
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

Nincs bedörzsölgetés, nincs rá több száz ingyenes munkaerő, nincsenek festék pártiak. 1 válaszolónak vannak ilyen fantáziái.

A tyúk fajtájától is függ a bőrének a színe, meg a takarmányozásától, a tápba meg a vizébe is tehetnek olyan dolgokat, mi színezi a bőrét.

Ha túl sok B-vitamint eszel, neked is sárgább a vizeleted. Ez ilyen.

A madarak bőrén, tollán, meglátszik, hogy mit esznek.

2022. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

...meg ugyanaz az 1 paranoiás képzelgő pontozta le azokat a válaszokat is, amikben értelmesen elmagyaráztuk, pl. mitől lehet sárgább a tyúk bőre.

Ott van a 9-es válaszban egy link, ilyen, és hasonló étrend kiegészítőktől.

2022. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!