Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ki szedjem az avokádó növényem...

Anevemmindegy kérdése:

Ki szedjem az avokádó növényem másik hajtását?

Figyelt kérdés

A csíráztatott avokádóm kettő hajtást nevel nagyjából ugyanakkorák,

[link]



2022. okt. 1. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Miért szednéd ki? Így érdekesebb lesz a növény, nem bántják egymást
2022. okt. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt gondolom hogy elnyomják egymást és egy gyokerbol két fa az kicsit furcsa, legalábbis én nem sokat láttam, bár én nem tudom nem vagyok kertész.
2022. okt. 1. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

A fa "jobban tudja", mi zavarja és mi nem. Emellett egyszer menj el egy erdöbe, meg fogsz lepödni, hány fa nem tartja be a szabályokat, hogy hogyan is kellene nönie.

Ha zavarnák egymást, akkor az egyik hajtás idövel elhal, de ha rendebesn van földje meg normálisan öntözöd, akkor nyugodtan elvannak egymás mellett

2022. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
#1-3 jó nagyot okoskodott anélkül, hogy sokat értene a növényekhez. Nyilván 2 hajtást csak gyengébbre tudja kinevelni. A legtöbben le szokták csípni, mert az avokádó eleve sosem lesz túl dús. Inkább a főhajtást szokták elcsípni olyan 15-20cm magasságban, hogy elágazzon.
2022. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

AZ 1-3-as vagyok, nagyon el vagy tévedve, több évtizedes tapasztalatom van növényekkel, sok száz egzotikus növényt neveltem fel magról, többek közt most is van két avokádófám is.

Egy növény annyi hajtást tud nevelni, amennyi tápanyagot kap, akár tizet is, ezt csak azért nem szokták, mert hülyén nézne ki.

Az avokádót meg hiába csíped le, utána sem ágazik el, legfeljebb kétfelé, de a természetes növése az egy felfelé törö törzs!

2022. okt. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!