Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » El lehet lenni 1-2 hónapig...

El lehet lenni 1-2 hónapig csak instant levesen és fagyasztottan vett, otthon mikrózott pizzán vagy tönkreteszi a gyomrot?

Figyelt kérdés
2022. okt. 1. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
El, csak mi értelme?
2022. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
mert nem lesz főzési lehetőségem, csak egy mikróm és vízmelegítőm
2022. okt. 1. 15:08
 3/16 A kérdező kommentje:
*vízforralóm
2022. okt. 1. 15:08
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudtad, hogy én is ezeket eszem főleg? 😁 A válaszom igen, de nem egészséges, pláne egy idő után nagyon megunod, sőt megutálod őket. A szervezeted úgy ís kívánni fog valami mást is. Persze én se csak ezeket eszem, de elég sokszor veszek pl 10 db fagyasztott pizzát, és egy csomó instant kínai levest. Mindenképp egyél mellé mást is, zöldséget, gyümölcsöt, gabonaféléket.
2022. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
El, de nagyon nem lesz egészséges. Még ha nincs is főzési, sütési lehetőséged, ennél azért többet ki lehet hozni belőle. Ha most a körülmények miatt gyakrabban fogsz ilyeneket enni, az nem gond, de azért próbálj meg nem minden nap.
2022. okt. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Én 3 nap után feladtam.
2022. okt. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
keresztelő Szt. János 40 napig csak sáskán és vadmézen élt.
2022. okt. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Meton ***** válasza:
98%
Én évekig elvoltam meleg kaja nélkül. Azóta már a feleségem főz, de mondjuk nem halok éhen, ha nincs meleg kaja. A fagyasztott pizzát sose szerettem, mert túl kemény. Miért nem veszel olyat, ami nem fagyasztott? Ehetsz salátát meg gyümölcsöt, egyiket se kell melegíteni. Amúgy rengeteg félkész kaját lehet kapni, ami konzerves. Vízmelegítőd van, csak belerakod a meleg vízbe és van meleg kajád. Haladjunk a korral. Kész kaját is lehet venni.
2022. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Grósz János válasza:
63%

Ha albérlet, meg költözgetés és hasonlók vannak a háttérben, és sosem tudod, hogy mit hoz a következő hely, lehet érdemes benevezni egy elektromos főzőlapra. A klasszikus fajta nagyon olcsó, 4-8 ezerért már találni, és gyakorlatilag bármit meg tudsz főzni, ha van mellé egy edényed, és ezek nem olyan nehezek, simán tudod vinni a következő helyre.

De ha csak a fentiekből lehet élni, akkor: tészát tudsz főzni, vízforraló, z felforrt, ráöntöd a tésztára, só, összekevered, lefeded, úgy hagyod egy 20 percre és lesz al dente tésztád, megmikrózol egy Uncle Ben's-t, vagy egy pesto-t, vagy amit találtál és tésztaszósznak megfelelő, ha kész a tészta, a forró szószt rárakod, és még tovább puhul kicsit.

A baj csak az, hogy főként tésztákat fogsz így enni (az instant levesek, tészták, pizzák), baromi könnyű ám elhízni egy hónap alatt is, erre figyelj nagyon. Meg friss zöldség/gyümölcs mindig legyen.

Bár sose próbáltam, de szerintem a mikró nem nagon elrugaszkodott ötlet egy kis főzésre. A csirkemell nagyon gyorsan megfő, szerintem mikróban kicsit bepácolva, kockákra vágva meg kellene hogy főjön (vagy előtte forró vízbe áztatod, és utána pácolod, aztán mikró.. lehet ez így kicsit bizarul hangzik, de így már jónak kellene lennie). Vagy a rizst a forralóból felöntöd a forró vízzel egy műanyag tálba, és utána be a mikróba (gyanítom ilyenkor csak kiolvasztásra, hogy túlélje az edény, de ezt ki kell tapasztalni).

A lényeg, hogy ne félj kísérletezni kicsit.

2022. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Meton ***** válasza:
93%

Mikróval is lehet sütni, csak nem szokás. Én sütöttem vele, csak túl sok az ismeretlen tényező, de ha van kedved kísérletezni, akkor a dolog működik. Én krumplit meg tököt sütöttem, kábé olyan, mintha sütőben sütnéd, csak jobban kell ügyelni, hogy el ne égjen.

A krumplit, vagy amit sütni akarsz, csomagold bele alufóliába. Ez szépen elosztja a meleget, így kevésbé fog megégni. Pontosabban remélhetőleg nem fog megégni. Most itt gondolom rögtön fennakadtok, hogy fémet a mikróba nem lehet tenni. De mindent lehet, csak akarni kell. Kicsit lehet, hogy szikrázni fog, de ez nem gond. A széléhez ne érjen a fém fólia, mert zárlatot okozhat. Amúgy bármit a mikróba lehet tenni, élő macskán kívül.

A kísérletezés meg annyi, hogy a teljesítményt vissza kell venni. Mint ahogy egy rendes sütőnél is. Az idő legalább fél óra, de időnként rá kell nézni, mikor sül meg. Gondolom, húsokkal is pont így működik. Fel is kockázhatod, de talán jobb egyben. Mint ahogy egy szimpla sütőben sütnéd, csak zsír nélkül. Alternatív megoldásként szerezz be egy párolót. Ezzel a főzést tudod kiváltani, leszámítva, hogy levest ezzel nem nagyon tudsz csinálni. De rizst, krumplit, tojást, húst, zöldségeket tudsz főzni.

2022. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!