Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » El lehet lenni 1-2 hónapig...

El lehet lenni 1-2 hónapig csak instant levesen és fagyasztottan vett, otthon mikrózott pizzán vagy tönkreteszi a gyomrot?

Figyelt kérdés
2022. okt. 1. 14:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Krumplit, édesburgonyát nem kell alufóliába csomagolni. 5 perc alatt készre lehet sütni a mikróba. Villával a gumót meg kell böködni hogy a gőz távozzon azt ennyi.
2022. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Meton ***** válasza:
68%
Az alufólia azért kell, hogy ne égjen meg, de persze, lehet alufólia nélkül is. Az 5 perc szerintem karcsú, bár igaz, hogy a gumó méretétől függ, hogy mennyi idő kell neki. Én egy szép méretes darabra gondoltam, ahhoz biztosan kell 25 perc, de egyébként az idő a mérettel arányos. Ha kétszer akkora gumót raksz be, vagy kettőt, akkor kétszer annyi idő kell.
2022. okt. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A gyomrot igazából a túl sok és a túl kevés só, meg a szénsavas termékek, aszkorbin sav egyebek teszik tönkre, nem a mirelit kaja. Sőt szerintem a sok E betűs szörnyűségből a mirelit cuccokban kevesebb van, hiszen a hűtéssel tartosítva van ezért nem kell annyi beléjük.
2022. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Meton ***** válasza:

Ez így nem igaz. A só nem árt. Konkrétan a kálium okozhat problémát, de nem a gyomornak, hanem a szívnek és az idegrendszernek. Vagy azért, mert sok, vagy mert kevés. A tengeri sóban nehézfémek is vannak, de ezek csak nagyon hosszú idő után betegítenek meg. Higany leginkább. Ezért kell a tengeri sóval vigyázni. De ez igaz a tengeri halakra is. Higany azokban is lehet.

Az aszkorbinsav valójában C vitamin. Szerintem tényleg káros, de valójában, mármint hivatalosan nem az. Minden megfázás elleni készítményben megtalálod, de minden üdítőben és szinte minden élelmiszerben. A húsokban szerencsére nincs, és nyilván azért nagyon sok mindenben nincs. Egyébként ez is E betűs cucc.

Nem minden E betűs cucc mesterséges, vannak természetes színezékek például. Az aszkorbinsav persze mesterséges, de elméletileg megegyezik a természetes aszkorbinsavval. Szerintem nem, de ez az én véleményem.

De látom már, hogy az E betűs dolgok alatt a tartósító szereket érted. A termékeken fel van tüntetve minden esetben, hogy tartósító szert nem tartalmaz. Ettől persze más E betűs dolog lehet benne.

A gyomornak a stressz és az éhezés, ami árthat. Szerencsére gyorsan regenerálódik, de ha valaki állandóan koplal, az tönkre teszi.

2022. okt. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Meton ***** válasza:
És hogy a témánál maradjunk, a nyers kaja sem tesz jót. Az emberi gyomornak főtt kaja kell. Sokáig lehet élni nyers kaján is, de ez nem jó a szervezetnek.
2022. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
El, de nagy segítség, ha eszel mellé zöldséget meg gyümölcsöt. Úgyis kívánni fogod egy idő után, max nem tudod, hogy mi az. Hát ez. Normális étel tápértékkel.
2022. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!