Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kakaózástól lehet bajom?...

Kakaózástól lehet bajom? Kissé kezd velem elszaladni a ló...

Figyelt kérdés

Mostanába eléggé rákaptama kakaózásra, ezt úgy kell érteni, hogy a reggeli evégett kitolódott tízóraira, és kb minen reggelemet úgy fél liter tejjel készült instant kakaóporral kezdem, ami néha fel van "javítva" holland kakaóporral, meg vaniliás kapuccinóporral is, de van hogy 2-3 tojássárggája (bio) vagy fél deci tejszín is kerül bele. Egyszerre minden viszont sosem a felsoroltak közül, csak vagy ez vagy az.


Szerintetek lehet ebből problémám?



Régebben gyógyteákkal indítottam a napot, de esküszöm ettől sokkal jobb a közérzetem is meg minden, mint aki visszafiatalodik úgy érzem magam!


40 évet töltöm hamarosan férfiként, és hetente olyan négy liter tejet iszok meg ilyen formában kicsivel több mint fél kiló "kakaóporral" (felsoroltak keveréke).


Még annyit ehhez, hogy délutánonként csavart citromból készült limonádét szoktam inni olyan liternyit, de cukor nem kerül bele, csak egy löttyintésnyi bodzaszörp (fele édesítős) legalább.


A többi víz.



2022. okt. 7. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Tojás tejbe? Wtf

Am nem hiszem hogy bajod lenne tőle elv a tej egészséges.

A kakaópor már más kérdés

2022. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha az emésztésedbe nem kavar bele, (nem fosol) akkor egészségedre!


Nem véletlenül érzed azt, hogy jó! Pontosan jelzi a szervezeted, hogy mire van szüksége, ha ilyen érzések vannak benned, annak oka van!

Ez az érzés, pontosabb minden dietetikusnál, bízz az ösztöneidben.

A tej megemésztése is egy érdekes folyamat, felnőtt embernek nem termelődik (annyi) hasító enzimje, hogy gond nélkül ihasson bármennyi tejet, ezért ez sok esetben hasmenéssel jár.

Ha rendszeresen (krónikusan) van ilyen tünet, akkor kicsit fogd visszább, de ha nincs, és egyéb negatívum se, amit te magadon objektívan észrevennél, akkor kedves egészségedre! :)

2022. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

2-es vagyok.

"Tojás tejbe? Wtf"


Mégpedig, hogy!!!

Gyerekkorom legkedveltebb itala!

Drága anyám minden reggel felváltva indította a napot, kakaó, karamellás tej, és tojásos tej "vetésforgóban"! :)

Ez gyakorlatilag annyi, hogy tojássárgája, cukor, esetleg vaníliás cukor, elkeverve, apránként felöntve forró tejjel. A 3-ból ez volt a legjobb!


Ami pedig a kakaó és a tej egészségességhez fűződő viszonyát illeti, én pont fordítva gondolom.


Pont a kakaó az, ami nehezen megkérdőjelezhető, többszörösen telítetlen zsírsavakat, antioxidánsokat tartalmaz.

Egy emlős állat teje ezzel szemben biológiailag azt a funkciót látja el, hogy a növendék "élőlényeknek" (emlős állatok, ember) biztosítson megfelelő élelmet, immunitást, stb...

Felnőtt korban azonban erősen megkérdőjelezhető, kell e ilyen táplálék bárkinek, pláne egy teljesen másik emlős faj anyateje, egy felnőtt ember számára, csak azért, mert létezik a Földön olyan haszonállat, aminek van az élelmiszer ipar számára olcsón előállítható teje.

Nem elhanyagolható bizonyíték az ellenérvek közt, hogy a tejet lebontó emésztő enzimek felnőtt korban nem termelődnek!

Sokan ezt "laktóz intoleranciának" vélik, aminek van ugyan szélsőségesen súlyos fokozata, de az ember, mint olyan, "alapjáraton" nehezen tolerálja a tejtermékeket, pláne, a feldolgozatlan tejet.

Mivel egész egyszerűen, ez egy természetellenes folyamat.


Szóval inkább úgy mondanám, hogy a tej egészséges összetevőket tartalmaz, de a természetes folyamatok miatt, egy felnőtt ember számára ez nehezen kinyerhető, és alapjában véve, nem természetes élelmiszer forrás.

2022. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Ismét 2-es vagyok,

"Tojás tejbe? Wtf"


Madártej, megvan?

2022. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak 2-3 sárgáját szoktam, a fehérje külön megy üvegbe a hűtőbe, aztán majd rántottába később.
2022. okt. 7. 13:12
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajoma laktózzal, nincs hasmenésem sem, a túrós ételeket is szeretem, meg az aludtejet is.

Szerintem annyi tejsavó baktériummal rendelkezem ami vígan lebontja a laktózt is.

Akkor van baj, ha gagyi a tej, mert mondjuk lejárt emelkedett csíraszámmal adalékolt tejporos "permeátum", és romlott zsírsavakat tartalmaz, na az engem is meg szokott hajtani.


Aludtejtől / friss házi vagy tartós tejtől sosincs bajom.

2022. okt. 7. 13:16
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

4/

Megvan

De a madártejnek semmi köze a kérdéshez

6/ a romlott tej sztem mindenkit meghajt

2022. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

" a madártejnek semmi köze a kérdéshez"


Mert??!!

A tej és a tojássárgája tekintetében mi az a rettenet nagy különbség, amitől ne lenne köze a madártejnek ahhoz, hogy rácsodálkozol, hogy a tejbe lehet tojást tenni?

Mondom a megfejést!

Ilyenkor nem akadékoskodni kell hanem elismerni a tévedést! Szép napot, okoska!

2022. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nyugodjatok meg, már péntek van! :D
2022. okt. 7. 13:32
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Fiatalabb koromban napi 3 liter tej ment le nyáron, télen is kettő. Sokszor én is kakaót csináltam belőle. Eddig még nem tapasztaltam problémát. 54F
2022. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!