Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 29576Ft hogyan osztanátok be...

29576Ft hogyan osztanátok be következő fizetésig élelmiszerre?

Figyelt kérdés

Nov 10.-én lesz fizetés.

Másra nem kell költenem csak élelmiszerre. Sajnos volt egy nagyobb kiadásom és ennyi maradt.

A fagyasztóban van három csomag zöldségmix, hekk filé és mini kakaóscsiga.

Alap fűszerek is vannak.

Vajkrém (két doboz) , ketchup, majonéz, mustár, egy doboz tejföl, erdélyi szalonna, szalámival töltött főtt sonka (egy csomag), egy zacskósleves, két vöröshagyma, két csomag szarvacska, egy kis kuszkusz, két csomag zacskós rizs, olaj, erőspista, fokhagymakrém, egy kilós barnakenyér, 6db tojás

Ezek vannak itthon.

Penny, Coop és Tesco van itt a városban. Leginkább pennybe szoktam járni.

Egy nap háromszor szeretnék enni, az nekem elég.

Hátha van valami tippetek, tanácsotok. :)



2022. okt. 22. 00:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

#10

Most így hirtelenjében 1-et megtaláltam (mennem kell, mert dolgom van) de ezek augusztusi árak.

Viszont arányaiban most is a legolcsóbbak.

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__1..

2022. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Köszi!
2022. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

Valaki egy egész hónapban költ ennyit élelmiszerre. Az oldal tele van ajánlásokkal alacsony pénzkeretre. Használd a keresőt.

A lényeg hogy hideg reggeli és vacsira, ebédet meg főzz

2022. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%

Én amondó vagyok, ha rizs van, akkor már nem hal éhen az ember. Az olyan étel, ha már valóban a vég van, akkor is egy tányér rizsre nyomok az otthon lévő ketchupból, vagy majonézből, és már is ettem.

De ütsz egy evésnyi rizsre két tojást, az is jó egy ebédre.

Szóval én vennék annyi rizst, amennyi kell fizetésig. Ez az alap.

Ezt meg lehet variálni rengeteg módon.

Főzöl bele virslit meg zöldköretet.

Raksz rá egy halkonzervet.

Bacon vagy darálthús megfuttatva zsiradékon, rá tejszín, mellé rizs, ez is több evésnyi lesz.

Legyen bab, lencse, fagyasztott zöldköret, és akkor a vitaminbevitel meg van oldva.

A húst meg megoldod legfeljebb úgy, hogy kis adag húsokhoz eszel sok köretet. Meg természetesen csak az akciósokból veszel. És nem csontos húsokat, hanem ami színhús.

Hideget csak reggelire egyél, ebéd és vacsi is főtt étel legyen. Olcsóbb szerintem egy tányér étel mint ha kenyeret meg hozzá valamit enne az ember.

2022. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Főzz olcsó alapanyagokból több napra - akkor már 2-3 ebéded kész.


Hogyha van kedved, süss pékárut - nem lesz olyan, mint a bolti, de olcsóbban kijössz.


Hanyagold a "zacskós leves", "zacskósrizs" és társait, mert hulladrága, értelmetlen vacak, annyiból főzöl értelmes levest, vagy veszel kiló rizst, ami sokkal több adag kifőzve.

2022. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Anno kolledzos időkben pl. 500 g darált hús simán kibirt 3 féle kaját. Tettem a bolognai raguba, csináltam fasírtot, meg mondjuk töltött cukkinit.


Főzelékek olcsók és pl. lehet fagyasztani.

2022. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
17%
Főzelékek valóban olcsók, de én, nőként nem lakok jól velük...
2022. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%
Napi 1500ft kb. ha csirkemellet eszel rizzsel, kis zöldséggel reggel délben este akkor még marad is pénzed, amivel lehet kicsit növelni a változatosságon. De persze fontos kérdés, hogy mekkora étkű vagy.
2022. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

En csak reggelire tudok egy jot:

Zab vizzel, 500g kb 350ft

70ftbol megvan a napi reggelid , es laktato +egeszsegesebb mint a kopasz zsemle

Tejjel meg kb 150ft/napra jonne ki

2022. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
66%

Egy baszott nagy adag rakottkáposztát csinálsz. Ahhoz a rizsed meg van, veszel savanyú káposztát meg egy kevés darált húst és ebből annyi kajád van hogy 3 napig eszed vagy elrqkod fagyasztóba.


Egyébként is az ilyen rakott ételek még mindig a leggazdaságosabbak és legkiadósabbak.


Krumplis ételek még viszonylag "olcsóak"... főzelékek...


Csilis bab szintén az a kategória hogy kiadós, tele leszel tőle, árban sem vészes és megéri nagyobb mennyiséget csinálni...


Tésztád is van, rakott tésztás ételeket is csinálhatsz vagy csak kifőzöd aztán raksz rá amit akarsz...

2022. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!