Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Honnan tudjam mi úszik a...

Honnan tudjam mi úszik a citromlében? Hal vagy penész?

Figyelt kérdés

Úgy nez ki mintha hal lenne benne szétmallva felismerhetetlenul es hatalmas. Azaz alul fehér és a teteje mállós szürkes színű.

Nem találok képeket hogy a penész hogy nézne ki folyadékban?


Es azt a citromlevet ittam nap mint nap teába es most hogy már csak az alján van látni hogy vmi hatalmas "szörny" van benne, és aggódom hogy mi bajom lesz?



2022. okt. 31. 18:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy a citromlében van víz, ki tudja milyen tóból, vagy honnan."


Hal biztosan nem kerül bele, legalábbis észrevennéd ha mégis. (Gondolom egy halat még te is felismernél)

2022. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
én már láttam ilyet itt, itteni kérdésben, ott akkor jött elő mikor nagymamához mentek vendégségbe, ő pedig nagyon régóta tartotta felbontva a gyümölcslevet, szóval lehet a citromlével is ez volt. bár ez kicsit ijesztő mert ott is akkor derült csak ki mikor az aljára értek. nem emlékszem hogy írtak volna következményt. penész. de sztem ha kellemetlenséget is okoz csak egy kiadós hasmenés a következmény
2022. okt. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez penész, a szavatossági ideje pedig a felbontatlan termékre vonatkozik, utána már nem áll el addig
2022. okt. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

De kb 2 hete bontottam csak fel.

Vagy 3.

Es normálisan van tárolva, nem melegben.

De kb 3 hét alatt kialakulna ekkora penész? Kb a tenyerem nagyságú

2022. okt. 31. 19:44
 15/21 anonim ***** válasza:
78%

#2

Egy Samsung Galaxy A20E telefontól sokat ne várj.

2022. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%
citromlénél azért csodálkozom mert én tudom hogy nekünk is megbontva áll sok héten keresztül, mégsem találtam még benne soha ilyeneket. lehet a tiednek már gyárilag hibás volt a zárása
2022. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen xarság egyszer nálunk is volt a citromlés üvegben, de tény, hogy az nagyon sokáig állt felbontva. Penész lesz az.
2022. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle. Èn egyszer házi paradicsomlè alján találtam nagy penèsz darabot,miután leittam róla a paradicsomlevet.
2022. okt. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
#18, most, hogy írod, valóban; a paradicsomlében is találtam már ilyesmi cuccot.
2022. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a tetején megjelenik a penész (legyen az lekvár, vagy joghurt, vagy akár citromlé), az azt jelenti, hogy az egész folyadékot átszőtték a penészgombafonalak, és toxinokat (mérgeket) termelnek.

ezért nem szabad csak úgy leszedni a tetejéről a penészt, és megenni a többit... Mert már át van fertőződve az egész étel.

2022. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!