Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megehetjük ezt még?

Megehetjük ezt még?

Figyelt kérdés
Tegnap este vettem egy túrót, november 11-ig van szavatossága. Ma délelőtt túrós rakott ételt készítettem belőle, és míg sült elpakolás közben ahogy összecsomagoltam a maradék túrót, akkor csapta meg az orrom egy kicsit savanykás illat... Nem az a borzasztó romlott savanyú illat, de olyan inkább mint amikor a túró már egy napja fel van bontva és szagos lesz. Ettem belőle egy falatot így "nyersen", de ízében nem érzek rosszat. A szag miatt viszont elbizonytalanodtam, hogy meg merjük-e enni az ebédet így. :( Manapság elég drága már ez is, így nem annyira szeretném kidobni az egész ételt, mert ez egyébként 2 napi kajánk lenne. :( Szerintetek ha valóban romlott, kkor a színe és íze is meg van változva vagy már elég a savanyú szag is?

2022. nov. 3. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a túró eleve savanykás. Az lenne a normális.

Inkbb az a furcsa, hogy a 250 g-os dobozos túró gyakorlatilag íztelen-szagtalan.

2022. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ilyen fajtát nem vettem még eddig sosem (Tesco zacskós 12%-os) de eddig amiket vettem azoknál sose éreztem semmit.
2022. nov. 3. 12:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor nem csak szagos, hanem ehetetlen is lenne.
2022. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2: én általában a "félzsírost" veszem, ami 25%-os, ennek alapból van egy kis savanykás íze és illata.
2022. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az #1-gyel, egy erjesztett ételnek kellene, hogy legyen illata. Ha nincs, az a furcsa. Nyilván az íze is mérvadó, de egy túró maximum úgy romlik meg, hogy penészes lesz. Bőven a lejárat után.
2022. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
A zacskós túrónak mindig van egy fura savanyú szaga mostanában, nem tudom mi változott, ezért már nincs hozzá gusztusom.
2022. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a védőgázas csomagolás miatt volt. A húsoknak is van. Ha a túró megromlik, keserű lesz, azt észrevetted volna.
2022. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a juhtúró akkor még érdekesebb illata van ha nem zöldes-sárgás és nem kesernyés és le sem járt akkor még ehető.
2022. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja, a túró ilyen illatú.
2022. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jelentem, sütve az ételnek már nem volt semmilyen savanyú szaga, még egyelőre nem is kapott el minket a cifra, szóval úgy tűnik megúsztuk a romlottságot. :D
2022. nov. 3. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!