Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Henteseknél lehet vásárolni...

Henteseknél lehet vásárolni olyan nyesedéket, ami emberi fogyasztásra is alkalmas?

Figyelt kérdés
Elég jól tudok különböző húsokat készíteni, és nagyon nem akarok lemondani róluk, de már nagyon fenn vannak az árak, ezért gondoltam, hogy henteshez, vagy piacra kimennék, és nyesedéket vennék saját részre. Csak nem tudom, hogy kizavarnak-e, ha felteszem nekik ezt a kérdést, vagy ez egy bevett szokás, hogy nyesedéket vásárolnak?

2023. jan. 2. 14:30
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
100%
Csirkenyesedéket mi sokáig ettük otthon, nem igazán volt pénz másra. De azt hiszem, a szív, máj, zúza, ezek is olcsók.
2023. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor ha jól értem, azt a csirke nyesedéket is konkrétan olyan néven vásároltátok, hogy "csirke nyesedék", és nem csak állati fogyasztásra volt alkalmas, ugye?

2023. jan. 2. 14:46
 3/11 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, ez a neve, simán a coop-ban vettük mindig. Igazából mindenféle csirkehús darabkák vannak benne, amik a darabolás közben keletkeznek, azért nyesedék. Emlékeim szerint néha volt benne kis csontszilánk, ami zavaró volt de teljesen ehető, anyám pörköltszerűen csinálta, tésztával.
2023. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, köszi! (Igen régebben én is láttam itt ott élelmiszer boltban, de gondoltam, hogy most egy kicsit komolyabban a dolgok elébe nézek, és hentesnél próbálok beszerezni valamit, amit ő ajánl, csak nem tudtam, hogy ezt így nevezik-e!)
2023. jan. 2. 14:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én vásárolok, ott a nyesedéket ledarálják, és a saját készítésű kolbászba, hurkába, stb megy. Nem adják el.
2023. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Kövess vegán vagy vegetáriánus étrendet.
2023. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol lehet venni, van ahol nem mert felhasználják másba például darált húsba keverik be, vagy kolbászba töltik stb...


Ahova én járok henteshez ott nem szoktak ilyeneket eladni, de lehet előre kérni hogy igényt tartasz rá akkor megmondják hogy mikor mehetsz érte és elmész. De én sokszor szoktam venni csirke belsőségeket, nálunk inkább annak adják el a szviet, zúzát stb... máj sem annyira vészes árban és ezeken azért találni hús caffatokat meg néha ha úgy adódik veszek mellé csirkefarhátat és amikor összejön egy 4 adag pörököltre való akkor kifőzöm, és leszoktam fagyasztani ami nem fogy el és ha ott tartok hogy ne nagyon tudok kaját venni akkor kikapom a fagyasztóból felmelegítem és már eszem is. Ezért szoktam különféle tésztákat is megvenni ha látok valahol akciósan, ha közel van a lejárati dátum akkor kifőzöm és lefagyasztom.

Volt idő amikor muszáj volt idáig elmennem hogy ezt csináljam, de túl éltem és még akkor is volt valami kajám amikor nem volt pénzem, igaz hogy kenyeret meg zsömlét sem tudtam venni, de volt fagyasztot pörkölt, hús, meg tészta meg pár apróság ezekkel azért elvoltam, nem laktam jól de nem is voltam annyira éhes.

2023. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Még mindig lehet kapni sok helyen 1500/kg árig bezáróan minőségi húst. 1 kg elég egy embernek kb. egy hétre, ha kellően változatosan étkezel.

Vannak húspótlékok is, pl. [link]

Ebből lesz úgy 2,5-3 adagnyi tokányhoz hasonló húsfeltét.


Amúgy az újév előtti üres polcokat, meg a híreket nézve nekem az az erős tippem, hogy árfixálás legkésőbb a naptári tél végéig lesz, utána meg valami áfacsökkentés lesz csak, és akkor az alacsonyabb osztályú húsok (zuza, máj, száeny, ...) ára ismét lecsökken majd a reális szintre. Ismerős szerint nem azért nincsenek a hiperekben bizonyos élelmiszerek, mert komoly trükközés folyik, hanem mert egyszerűen alig tudnak már rendelni belőlük.

2023. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Sokáig hozzá lehetett jutni pulyka porchoz. Ez úgy nézett ki, hogy a pulyka felsőcombjának az ízülete egy fél maréknyi hússal. Ma már sehol sem kapni.
2023. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

zooplusson a feringa 12x800g mix csomag arányaiban nem tünik rossz vételnek, 1250ft/kg árszint mellett, bár végülis elképzelhető, hogy egy hentesnél vagy barf shopnan tudsz valamit venni amit megfőzől ,fagyasztasz porciózol és jobban kijössz.


Esetleg etess másmilyen szárazzal, pl fera.hu-rol a 7.5kgos applaws 14ezerért szintén valamivel olcsóbb lenne mint a jelenlegi amivel most etetsz, illetve az összetétele is jobb szerintem. Azt is lehet hogy olcsóbb szárazzal etetsz, de egy smilla alá azért ne add szerintem. Ha arányaiban több szárazat kapnak, lehet úgy is jobban kijössz anyagilag.

2023. szept. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!