Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egyik barátom mondta, hogy...

Egyik barátom mondta, hogy olvasota, hogy valamelyik édességbe van valami bogárnak a páncélja vagy már nem tudom micsodája. utána olvastam es találtam pár posztot, hogy az emberek fujongnak, hogy ne egyen belőle senki meg mittudomén. (?)

Figyelt kérdés
ennek van valami káros hatása, hogy ennyire ellenzik, vagy csak undoronak tőle és azért mondják, hogy senki ne vegye?
2023. febr. 21. 12:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Csak simán undorodnak tőle.

Valószínűleg a kárminra gondolsz.

2023. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Két ilyen - egyébként régóta igen elterjedt - adalék van: kármin(E120) ez a bíbortetűből előállított piros étel színezek, de pl rúzsok is ezzel vannak színezve kb az ókor óta. A másik a sellakk(E904) mely pajzstetvekből van előállítva, és bevonóanyagként felületfényesítésre van használva.

Előbbi megtalálható rengeteg pirosas árnyalatú édességben(m&m, dunakavics, franciadrazsé, stb) és egyéb termékben(pl parizer). De utóbbi is elég elterjedt, csokikon, cukorkákon, viaszolt gyümölcsökön, stb.

2023. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
5%

Simán van bármibe.

Dolgoztam egy palacsintázóba ahol a tésztában úszkált egy csótány. Szóltam a főnökasszonynak, akkor egy kanállal kiszedte és mondta süssem tovább.

2023. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Nincs ezeknek semmi káros hatása, csak az EU engedélyezte két ÚJ rovar emberi fogyasztásra történő forgalmazását. Amire ment a nagy hiszti, hogy rovarburgert fognak innentől etetni velünk stb.

Illetve egy-két ember felkapta a fejét, "Hogy értik azt, hogy két ÚJ rovar? Eddig is volt olyan, ami engedélyezve volt?" És a válasz az, hogy igen, ahogy fentebb is írták, csak eddig senkit nem zavart.

2023. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
3#:)))
2023. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Blackice75 ***** válasza:
17%

Ahogy a #2-es írta E120 és E904 is élősködő undorító férgek amiket már több évtizede meg etetnek a világgal, a kármin tetvet(E120) már több mint száz éve is szerintem. A #2-válaszát még annyival kiegészíteném, hogy van a kárminnál(E120) és shellaknál(E904) egy az élemiszerek, édességek és italok szélesebb 95%-lékában használt undorító adalék, ez pedig a hódzsír vagyis az úgynevezett kasztoreum. Ezt a váladékot az elpusztult(nem leőlt) hód nemi mirigyeiből vonják ki az állat végbélnyílásán keresztül. Az élelmiszer és édesség meg italok csomagolásán feltüntetett összetevök között ezt így jelenítik meg, hogy : természetes aroma!

És ez az undormány benne van az élelmiszerek, édességek és italok kb 95%-lékában.

2023. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A sellakk élelmiszeripari TÉNYLEGES!!! használatárol tud valaki megbizhato forrást irni? Számomra azért meglepö, mert igaz, hogy felületfényesitésre használt anyag, de tudtommal a BUTOROK bevonataként használták. A politur alapanyaga. A sellakk alkoholban oldodik, de vizben nem. Igy nem értem, hogy pl. a cukorkák felületéröl hogyan tudják leszopogatni?:-)
2023. febr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

#7

E904 néven engedélyezett élelmiszeripari adalékanyag.

Nézd meg pl a kinder schoko bons összetevőit (akár online akár boltban a csomagoláson), de láttam már viaszolt citruson is.

2023. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
Megnéztem, nincs ott az összetevők listáján. Kifejezetten rákeresve mind találgatások és kamu oldalak ugranak fel. Ahogyan írták, a sellac bútorokhoz van használva.
2023. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Blackice75 ***** válasza:
90%
2023. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!