Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kitaláltam egy új fűszerkészít...

Kitaláltam egy új fűszerkészítményt, ami nagyon egyedi, senki más nem keveri ki, és mindenkit elragad az íze. Hogyan kezdhetem el házilag elkészíteni majd árulni?

Figyelt kérdés

Egy csomó startupot ismerek, aki pl. különféle chillipaprikákat készít házilag, a saját konyhájában, és árulja már piacokon, boltokban is.


Mi az engedélyeztetési eljárás menete? A receptet is engedélyeztetnem kell?

És ha más nem gyárt ilyet, érdemes levédetni?


2022. jan. 15. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Hátulról kezdem. Ha túl vagy a bevizsgáltatáson, engedélyeztetésen, akkor mindenképpen védesd le!

A többi kérdésedre itt kapsz választ:

[link]

De lehet, hogy erre a NÉBIH is tud felelni, írásban kérdezz rá!

2022. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Először kezd el mondjuk piacon árulni, vagy az interneten.

Felesleges belevágni egy egész vállalkozásba, mert lehet hogy senkinek nem fog kelleni.

Attól mert körbekínálsz X embert és imádják még nem jelenti azt hogy idegenek is megvennék pénzért.

2022. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Te termeled meg hozzá az alapanyagot is? Mert akkor jóval egyszerűbb dolgod lenne.

Feketén természetesen bármikor árulhatod, már ha van, aki megveszi.


Ha az alapanyagokat te is beszerzed, akkor első körben:

1. Kistermelőnek hívják ezt a státuszt, tehát ki kell váltanod a vállalkozóit, apropó, van ehhez a tevékenységhez végzettséged?

2. ÁNTSZ engedély: megvizsgálják a helyet, ahol készíted a keveréket, és a beszállítóid is mind-mind minősített kell, hogy legyenek.

3. Mindenképpen kell eü-kiskönyv.


Ha a fűszereket otthon termeszted, akkor kicsit egyszerűbb a helyzet, mert őstermelőként végezheted.

2022. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!