Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha egy édességre az van írva,...

Ha egy édességre az van írva, hogy minőséget megőrzi, attól az még fogyasztható?

Figyelt kérdés

#minőséget
2023. febr. 26. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a dátum arra való, hogy tudd, a gyártó meddig szavatolja, hogy a termék UGYANOLYAN minőségű, mint amikor becsomagolták.


Ez azt jelenti, hogy én lejárat után 1 évvel még simán eszek konzervet, zabot, iszok üdítőt, csokit, 1 hónap után túrórudit, tejszeletet, stb.


Soha, semmi bajom nem volt.

2023. febr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
#1 A "fogyasztható" azt jelenti, hogy fogyasztható. A "minőségét megőrzi" pedig nyilván azt, hogy minőségét megőrzi. Nem ugyanaz.
2023. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen dátumoknál általában a legpesszimistább becslést használják, hogy védjék a se ggüket. A legtöbb étel még a lejárat után valameddig fogyasztható, sőt, ugyanolyan, mint frissen. Persze vannak kivételek, sőt olyanok is, amik még a lejárat előtt megromlanak.
2023. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Mitől védenék, talán pertől vagy büntetéstől? Én még nem hallottam ilyen esetről. Kizárólag miattad van odaírva.
2023. febr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Igen, pertől vagy büntetéstől, és pont azért nem hallottál ilyen esetről, mert pesszimistán szokták megállapítani.
2023. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Tehát szerinted ha valaki rosszul lesz, az első dolga lesz a rendőrségre menni, majd beperelni a korábban megevett, még nem lejárt fogyaszthatóságú/szavatosságú termék gyártóját? Miből gondolná, hogy attól lett rosszul, ha jó ízű volt, és hogy bizonyítaná be? De még ha sikerülne is, szerinted milyen következménye lenne? Ez szerintem teljesen észszerűtlen.
2023. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!