Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az Erős Pista régebben tényleg...

Az Erős Pista régebben tényleg csípősebb volt, vagy csak modern kritika lehet?

Figyelt kérdés
a mi családunkban kevés csípős fogy, nekem még ez a szint is csíp. viszont nem tudok elmenni amellett hogy többen is mondták hogy régen ez a termék csípősebb volt. nem tudom konkrétan mennyire váltak chilifogyasztóvá, tudom nagy a felhozatal és toleranciaszint alakul ki aki rendszeresen eszi. viszont engem is elgondolkodtatott hogy akkor mi szükség lehetett a Haragos Pistára? gyengült volna a magyar erőspaprikák minősége ahogy telt az idő, vagy csak túl nagy a külföldi behatás az embereken a chiliktől? mit gondoltok?
2023. máj. 7. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem csípősebb volt . Én most inkább sósnak érzem, nagyon sósnak .
2023. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem is jelentős mértékben,

- mert régen se volt méregerős - , de szerintem is csökkent a csípőssége.

2023. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jobban megéri az aldis/sparos csípőspaprika. Olcsóbban is kijön, csípősségre is ugyanaz. Mondjuk ebben nem vagyok biztos, de üvegenként is lehet egy kis eltérés, legalábbis volt hogy az egyik Pista jobban csípett, mint az utána vásárolt :D
2023. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
A nyelven lévő ízlelő bimbók a korral egyre inkább elhalnak, így romlik az íz érzékelés. Emiatt a dolgok egyre kevésbé lesznek sósak, édesek vagy épp csípősek.
2023. máj. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Régóta eszem és valóban mintha nem lenne annyira csípős mint régen.
2023. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!