Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A szalonna most akkor egészség...

A szalonna most akkor egészséges élelmiszer, vagy nem?

Figyelt kérdés

Minden második cikk arról szól hogy igen, viszont minden első meg arról, hogy nem.


Én imádom a Kolozsvári szalonnát. De nem tudom hogy ez belefér még az egészséges étkezésbe?


2023. jún. 12. 08:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Gyakorlatilag az 5-ös válaszoló megadta a tökéletes választ.

Tény, hogy összességében kell nézni az étrendedet, mert a tested működéséhez zsírra, szénhidrátra is szüksége van, (agy, izmok, zsírban oldódó vitaminok, stb)

Az arányok a nem mindegy kategória, mert még a C vitamin is lehet káros, ha túlzott mértékben fogyasztod (oxálkő képződés)

2023. jún. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%

Bizonyára attól is függ,hogy miből, milyen módon tartott disznóból készül az a szalonna.

Meg az sem mindegy,hogy ki eszi.Ha valaki nem mozog csak tesped és tömi magába a szalonnát az úgy nyilván nem tesz jót.

2023. jún. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Házi szalonna teljes mértékben. Adalékok nélkül.


Köszönöm szépen a válaszokat.

2023. jún. 12. 11:49
 14/24 A kérdező kommentje:
Ja és sportolok is, fiatal vagyok, nincs súlyfeleslegem.
2023. jún. 12. 11:50
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
Nincs olyan, hogy egészséges vagy egészségtelen élelmiszer. Egészséges vagy egészségtelen mértékű élelmiszer van.
2023. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
44%

A szalonnától nem leszel egészséges sem, meg beteg sem. Ha csak azt eszed, vagy túl sokat eszel, az egészségtelen.

Egészségesebb, mint pl a gyorséttermi hamburger, sült krumpli, stb.

2023. jún. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Napi 10 dkg valószínűleg nem egészségtelen mérték... Inkább a rendszeres fogyasztása érdekel..
2023. jún. 12. 14:00
 18/24 anonim ***** válasza:
80%
Mértékkel fogyasztva egészséges, túlzásba vinni egészségtelen. Ez utóbbi viszont mindenre igaz.
2023. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
40%
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️Szerintem te sem igazán tudod már, hogy mire irányul a kérdésed, csak bármit írunk, semmi sem jó... Unatkozol? 😃
2023. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Hol írtam, hogy nem értek egyet a válasszal, vagy hogy semmi sem jó? Nem látok ilyet.
2023. jún. 12. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!