Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ránkszállhat a NAV, ha adózatl...

Ránkszállhat a NAV, ha adózatlan házi élelmiszereket veszünk a szomszédoktól?

Figyelt kérdés

Hús, zöldség, gyümölcs, tej, tojás, méz stb. Mindezt csak kis mennyiségben, saját fogyasztásra.

Vidéken élek, a szüleim évekig a faluból vettek mindent, és mióta elköltöztem én is a szomszédoktól veszem, mert ezeket az ízeket szoktam meg gyerekkoromtól, és az ára is jobb, mint a boltban.


Nemrég összeköltöztünk a barátnőmmel, és ő csak a boltból szeret vásárolni, mert szerinte az a "becsületes", mert számlát kap róla. Például a házi kecsketejet 350ft-ért vettem, amiből még szuper tejfölünk is volt, a boltban meg 400 a feldolgozott ízetlen, szinte átlátszó tehéntej. De így van ez minden mással is, a boltban drágabb és rosszabb minőségű.



2023. aug. 23. 08:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A tojás mundjuk kivétel, azt bolti áron vesszük, de általábban picit nagyobbak is, mint a bolti.
2023. aug. 23. 08:04
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A NAV ott ül a házatok előtt és távcsővel figyeli a szomszédot?
2023. aug. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
96%
Nem a NAV hanem a NÉBIH és nem rád hanem a szomszédra
2023. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szóval fogyasztóként nincs mitől tartani?
2023. aug. 23. 08:25
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Inkább arra száll rá aki eladja.De ez vidéken így van rendben.
2023. aug. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Most hogy feltetted a kérdést és bevallottad, na mostmár mindent tudnak, a szomszédnak jobban fog fájni, de téged is elvihet a TEK éjszaka a kecsketej miatt!
2023. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha feljelented saját magadat, akkor igen.
2023. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan már, senki nem foglalkozik azzal, hogy a szomszéd elad neked egy kis eztazt.
2023. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Max. Te tudod magatokra hozni a NAV-t, ha feljelented a szomszédot! Ha lehet KP-t használj. De ne aggódj szerintem a szomszédod pontosan tudja mit lehet és mit nem! A barátnőddel pedig próbáld megértetni, hogy amit a szomszédtól veszel az nagy valószínűséggel élelmiszer, amit a boltból az pedig biztosan élelmisz@r! Nem is tudod milyen szerencsések vagytok, hogy van lehetőségetek igazi élelmet venni!
2023. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

A NÉBIH a szomszédhoz nagyon kicsi eséllyel megy ki, ha igen , akkor is max pár ezer forintos birság lesz, attól függ milyen menyiségben ,,bizniszel,,

A NAV is csak a szomszédot veheti elő, ő nem vizeti az adót. Téged akkor kereshetnek ha tiltott dolgokat veszel , amikhez külön engedély kell, de az élelmiszerek nagy része nem ilyen

Tehát ha kiderül a kis kereskedésetek akkor is csak a szomszéd lesz a hibás

2023. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!