Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyek azok a sók (konyhasó,...

Melyek azok a sók (konyhasó, asztali só, étkezési só), amelyek nem tartalmaznak adalékanyagokat, de KÖVET sem? Korábban főként 99%-os tisztaságú NaCl-t vettünk, eddig sem volt kedvező áron, de most nagyon felment az ára, ezért kipróbálunk mást.

Figyelt kérdés

Még kiegészítem a fentieket azzal, hogy ne legyen irreális az ára. Mondjuk 1000.- Ft per kg körülig.

Kevesebb lehet.

De ha nagyon jót tudtok, akkor lehet valamennyivel drágább is.


Vettünk egy csomag olyan sót, aminek a csomagolására rá volt írva, hogy nem tartalmaz adalékanyagokat. A csomagolás nem volt átlátszó.

Felbontás után derült ki, hogy tele van kővel. Pici kövekkel.


Nem is tudom, talán "Erdélyi só" vagy mi a neve. Ilyen köves só nem érdekel, de az is hasznos lehet, ha megírjátok, hogy melyik köves, hogy olyat biztos, hogy ne vegyünk.

Direkt úgy csomagolták, hogy ne lássa az ember, hogy mit vesz. Ha látjuk, hogy tele van kövecskével, nem vettük volna meg.


Köszi a segítséget!



2023. nov. 2. 12:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Tengeri sót vegyél szerintem.
2023. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 grafno ***** válasza:
78%
Szerintem minden boltban olyan sò van amiben nincsenek kövek és most rakerestem és egy sòt sem találtam ami 800ft/kg drágább lett volna. Az alja 300ft/kg volt. Hol éltek vagy miben láttok különbséget mert a NaCl az NaCl? Elvileg mindegyik so ugyanazt tudja.
2023. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#1. Köszi.


#2. Mi köze az egészhez annak, hogy hol élünk? Még 18 ezer Ft per kg áron is lehet sót kapni... Ennek semmi köze ahhoz, hogy hol élünk.


Egyébként amiben kövek voltak, az ilyen:

[link]


Egy ismerősöm pedig kék-fehér mintás sót vett és abban is voltak kövek.


Mi eddig egy bioboltban vettük NaCl-od, de nagyon pofátlanul felvitték az árát.

Az előbb néztem meg a neten, máshol nem is ment fel az ára.


Lehetséges, hogy te mindig olyan sót szoktál venni, amiben van csomósodásgátló és más adalékanyagok. Nézd meg kérlek a csomagolását. Ha nincsenek benne adalékanyagok, légy szíves, írd meg a márkáját. Köszi.

2023. nov. 2. 13:09
 4/27 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm pedig ilyet vett:

[link]

2023. nov. 2. 13:14
 5/27 anonim ***** válasza:
0%

"Felbontás után derült ki, hogy tele van kővel. Pici kövekkel."


Ilyen konkrétan nem létezik.

2023. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Te a kövek alatt nem arra gondolsz hogy nagyszemű sót vettél? Ne tudom elképzelni hogy kövek vannak a sóban. Amúgy én Sale marino fino tengeri sót szoktam venni nincs ráírva hogy lenne benne valami más is. De ha lenne is az nem káros az egészségre.
2023. nov. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#5. Létezik. Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor ne írj. Két félét is megadtam linkkel együtt, amiben kő van. Vegyél 1 kg Erdélyi sót és meglátod.


#6. Ne nézzetek már... Meg tudom különböztetni a sót a kőtől.

Amúgy végül azt az Erdélyi sót úgy használtuk, hogy kis csészében vízben elkevertem a sót és ami az alján maradt kő, azt nem öntöttük bele a levesbe.

De ez csak bizonyos ételek esetében megoldható, hiszen a hideg kaják többségén ez nem lenne megoldás.

2023. nov. 2. 13:37
 8/27 anonim ***** válasza:
38%
TELJESEN KIZÁRT, hogy olyan sót vegyél, amiben NINCS KŐ. Legfeljebb az őrlemény finomsága lehet más.
2023. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem kilányom, nem lézik. A linkjeid termékekről voltak képek listáztva, semmi egyéb.
2023. nov. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

#6. Ilyen?

A(z) Cis Sale Marino tengeri, étkezési só 1 kg finom szemű, jódozott termék összetevői: tengervízből kivont és finomított étkezési só, kálium-jodát (KIO₃) (25 mg/kg jódtartalomnak felel meg), csomósodást és lesülést gátló anyagok: E535, E504.


Ha ilyen, akkor sajnos abban 2 adalékanyag is van.


Nekünk nagyon vigyázni kell arra, hogy milyet veszünk, mert 3 családtagnak is van vmi problémája, ami miatt nem mindegy, hogy milyen.

2023. nov. 2. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!