Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyit költötök ételre...

Mennyit költötök ételre havonta? Részletes válaszokat kérek, többi lent. - Kizárólag azoktól kérdezem, akik nem éttermekben étkeznek és mondjuk a pick téliszalámit nem úgy veszik és eszik, mint a kenyeret.

Figyelt kérdés

Nyilván az rendben van, ha 1-1 alkalommal étteremben étkezel / főtt ételt rendelsz, de kérlek tüntesd fel ezt.


Kérlek, a válaszod tartalmazza, hogy:

- Hány éves és milyen nemű vagy?

- Nagyságrendileg milyen magas vagy?

- Nagyságrendileg hány kg vagy és hordozol-e felesleges kilókat? Ha igen, úgy mennyire vagy elhízva? Esetleg vézna vagy? Aktuálisan fogyókúrázol vagy hízókúrázol? - Csak, ha az aktuális / múlt hónapok költését (vagy azok átlagát) írod.

- Milyen a fizikai aktivitásod? (Ebbe a munkát, sportot és minden mást beleértek.)

- Milyen ételeket vásárolsz? Péksüteményeken élsz? Magadra főzöl? Tehát ilyen szempontból kérdezem.

- Mit gondolsz, hogy MÁSNAK a szemszögéből nézve mennyire étkezel luxusan? És mennyit tudnál lefaragni belőle? És mik a luxus ételek?

- És természetesen: Mennyit költesz (nagyjából)?

- Bármi más, a kérdés szempontjából megemlítendő.


(Ha 2 személyre van meg az összeg, akkor kérem, hogy a másik személyre is add meg ugyanezeket a válaszokat! Köszönöm.)



nov. 26. 11:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Kb. egy százast havonta. Igaz, hogy én nem éppenhogy elvegetálok - hiszen a kérdésedet azoknak szánod -, hanem normálisan étkezem.

A kérdőívedet senki nem fogja 100%-osan kitölteni.

nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Napi szinten 5-8 ezer forint ami szinte csak élelmiszer.Ehhez jön még a tisztasági plusz mosó, takarító szerek.

Négyen vagyunk egy 9 és egy 19 éves gyerek.

nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 150-200e havonta 2 főre, nem fogyókúrázunk. Ebben benne van az innivaló, tartós élelmiszerek, amiket lehet csak 1 2 hónap múlva fogyasztunk el. Nem járunk étterembe, mostmár rendelni is ritkán szoktunk. 30 fölöttiek vagyunk. Mivel a háztartási szereket is ugyanott veszem, az is benne van az összegben.

Az árak miatt minden luxus lassan, próbálok spórolni, keresem az akciókat. Vegetáriánus vagyok, nekem a sajt a luxuscikk, párom mindenevő, neki nem tudom. Próbálok minden napra húsos ételt is készíteni, mivel fizikai munkát végez szüksége van az energiára. Rajtam van pár plusz kiló, így ha nekem napi 1 kis étkezés kimarad nincs világvége.

nov. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
250 ezer körül.
nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Átlagosnál sokkal jobban keresek, vállalkozó vagyok, de párommal mindig csodálkozunk mások hogyan tudnak megélni egy alkalmazotti fizetésből.


Napi átlagfogyasztás élelmiszerre 7-10 ezer + cigaretta, üdítő (de ezek élvezeti cikkek).


Hétvégén egy étterem, 1 gyermekkel, 2 felnőttel átlagosan 30-40 ezer.


Két hetente bevásárlás Tescoban 70-100ezer.


Általában az ár/érték arányt vesszük figyelembe. Tapasztalatunk, hogy egyre kevésbé minőségiek az élelmiszerek kis hazánkban. A legdrágább se feltétlen ízletesebb, mint a legolcsóbb, ki kell tapasztalni, ez mindenre igaz.


Tudatában vagyunk, hogy jól keresek és nem kell annyira nézegetnünk az árakat, de egyeltalán nem érezzük, hogy luxusban élnénk. A kormány elhibázott döntései miatti infláció óta kifejezetten úgy érzem, mintha rosszul osztanánk be a pénz és mindenki jobban bánna vele, hogy meg tudnak élni. Valószínűleg egy nyugati országban az átlagos proli színvonalat képviselnénk.

nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

1 főre:

minden nap eszek csokit, 1-3 tábla (250-300 Ft/tábla), esetleg más édességet is, üdítőt (110 Ft/liter), kávét otthon (2-300 Ft/kávé/nap).

Ezen felül legalább egy szendvicset vagy egy főtt ételt. Pl. egy 2 tojásos, hagymás rántottát (zsírban vagy vajban sült), egy főzeléket vagy levest sok tejföllel, vagy sült halat, vagy paprikáskrumplit vagy sült csirkét vagy húsos káposztát, mittudomén.:)


Ez napi 1300-2300 Ft közt van, és még táplálékkiegészítőket eszem.

160 centis nő vagyok, nem sportolok, városban lakom.

nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%

155 cm 71 kg, izmos de kaloriadeficiten vagyok

Havi kb 3-4szer sutit sutok az benne van a budzsemben.

Egeszsegesen eszem, piacon vasaelok, sok zoldseggel

Vegyesen eszem pl halat is de mindig akciosan veyzem es fagyadztom.

Ha sokst sutok akkor kb 85 ezer havonta. Ha sokmindent eszek ki a fagyadztobol es kevesebbet vasaelok es kevesebbet sutok akkor 70 ezer korul

nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

~ 35/F

~ 183 c.m.

~ 70 kiló vagyok most, nyáron 2 hónap alatt hirtelenül fogytam 16 kilót. Rostdús étkezésen vagyok, de már régebben kezdtem és a 16 kilóban gyerekkori méreganyag-lerakódás is volt egy elhibázott gyógyszer miatt. Voltam már 96 kilós gyerekként, ami először tiniként leszaladt 74-re és utána munkanélküliként visszahíztam 86-ra. Azt nem lehet pontosan megmondani, hogy miért másfél éves rostdús étkezés után tűnt el rólam sokkal több. Azóta a 70 tartja magát, elvileg kicsit kevés is. Velem ellentétben páromnak van kissé feleslege, de összeköltözés óta az étrendem miatt rajta lassú fogyás tapasztalható.

~ Időnként túrázok, de egyébként jó az aktivitásom és átlagnál gyorsabban járok. Minden cipőm gyorsan tönkremegy ettől. :D ^^"" A fogyástól még könnyebb és gyorsabb lettem.

~ Barna kenyér, rozscipó, zöldséges-gabonás főtt ételek, tészták, néha gyümölcsök, néha gabonapehely, kevés húsétel, tej, sok tea, sok szörp. Inkább én főzök magamra és páromra is. Alapvetően mindig is kevés húst ettem, egyszerűen nem szeretem.

~ Az egészségtudatos része lehet luxus némelyik embernek, de sokat lefaragni nem tudnék. Ettől eltekintve többnyire legalapvetőbb magyar ételeket eszem.

~ Párommal hibrid kasszán vagyunk, kettőnk étkezésére összesen k.b. 200E fut el.

nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hetente 3-szor főzök-sütök. Naponta 1 étkezés mindenképpen tartalmaz növényi alapanyagot, erre szigorúan figyelek. Egy kezeletlen immunbetegség miatt évente kétszer járok vérvételre és túl magas is a vitaminszintem.

Az immunbetegségem teljesen más téma, lupusz, csak sebeket okoz, szteroidos kezelést nem vállaltam asztma miatt. Nem ezért vagyok egészségtudatos, ez amúgyis jött magától.

nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

31 nő vagyok, a férjemmel és két gyerekkel élünk. Van rajtam pár felesleges kiló, de engem nem zavar. Nem követünk semmilyen fix diétát. Szinte minden nap főzök, péksüteményt ritkán vásárolunk a kenyéren kívül.

Kifejezetten luxus ételeket nem fogyasztunk, bár kinek mi. Ami nálunk drágább ételnek számít azok a sajtok, halak, magvak( kesudió, dió,pisztácia).

Négyünkre a havi kaja kb 150-160e Ft.

A fiam is viszi magával az iskolába a főtt ebédet, a férjem is és én is. Hétvégén mindig sütök valamilyen süteményt is.

nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!