Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Eheto? Tegnap délután 4 körül...

Eheto? Tegnap délután 4 körül étteremben ettünk és elcsomagoltattam a maradék rantott hust és krumplipuret. Ezután hajnalig a városban voltunk és nem volt hűtve. A helyen ahol voltunk kb 19-20 fok volt max. 12 órát lehetett így kinn utána hűtő.

Figyelt kérdés
Ez még ehető lehet? A hus szerintem igen de a krumpli? Ja és utána újra ki lett véve a hűtőből mert 2 órát autoztunk és magunkkal hoztuk.
dec. 10. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Én már nem enném meg.
dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
De azt hadd tegyem hozzá, hogy sajnos kényes a gyomrom.
dec. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Én simán megenném:D
dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem enném meg.. A krumpliba vaj lehet tej, a rántotthúst tojásba panírozták meg ezek eléggé romlandó alapanyagok..Semmiképpen sem enném meg.
dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja a húst csak azért gondoltam hogy jó lehet, mert amikor kiskoromban 12-15 órás autó utakra mentünk anyukám mindig rantotthusos szendvicseket készített amik ezalatt nem voltak hűtve és azokat ettük:) de ja nem biztos hogy megeri megenni ha aztán bajom lenne tőle csak sajnálnám kidobni, elég nagy adag volt szóval egy egész szelet hus van eltéve ami most pont jól jönne 😀
dec. 10. 18:34
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
En megennem siman
dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Mi soha nem rakjuk hűtőbe a rántott húst, hanem szobahőmérsékleten hagyjuk egy napig és úgy esszük. Baj még nem volt belőle, hirtelen és alaposan átsül, közel sem romlandó.


A krumplipüré az recepttől függ. Megsavanyodhat ha tejtermékek vannak benne, de az is lehet hogy komolyabb baja nincs.

dec. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez még simán jó de azért szaglászd meg.
dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán ehető, legfeljebb nyáron lenne necces.
dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) megettem (bár félve :D) és nem lett semmi bajom. Jó illata és íze volt
dec. 11. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!