Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lidl-ben kapható különböző...

Lidl-ben kapható különböző lazacok közül melyik a legfinomabb?

Figyelt kérdés

Vagy melyik éri meg jobban, ami kicsit olcsóbb, de finom.

Van több féle.

Füstölt lazac, bőrös, lazacpisztrángfilé, atlanti lazacfilé, vad lazac, stb. Lazacot eddig csak sushikon ettem, de ennél kicsit nagyon kiszerelésben akarnék enni belőle :D viszont nem tudom melyikre volna érdemes pénzt költeni.



dec. 16. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ mibe szeretnéd vagy hogyan szeretnéd megenni :) Vehetsz füstölt lazacot avokádós pirítós kenyérrel szuper :) A füstölt lazacot ìgy érdemes enni.Nem érdemes megsütni vagy megfőzni.A lazacfilét elkészítheted serpenyőben, sütőben.Én leginkább ezt a változatot szeretem. Én a lazacfilét ajánlom hogy azt készitsd el akár sütőben akár serpenyőben:)
dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
100%

Pont a lazac az a hal, ami szinte mindenhez jó. Aki nem igazán szereti a halat annak is bejöhet, mert semleges íze van gyenge aromával.

Szóval nem csak szusiban érdemes enni, hanem szendvicsben a füstöltet vagy körethez a sültet.

Sütni a legegyszerűbb. Hamar kész van, elrontani sem lehet. Egy kis vaj alá, kevés só és bors elég hozzá, de lehet variálni.


Melyik a legfinomabb? A Delux verziók talán jobb minőségűek, de lehet, hogy a spéci izesítés miatt drágábbak csak. Az meg felesleges.


A pisztráng még finomabb lehet, mint a lazac, de ezeknél egy kaptafa, hiszen hasonlóan tenyésztik, kis medencékben. Ugye hiába "alaszkai vad", vagy "hegyi" a jelző, azzal csak a fajtát jelölik, nem a környezetét.

dec. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A füstölt lazac más műfaj mint az összes többi. Ez már ugye nem nyers és nem egy tömbbe van hanem szeletelve. Ezt reggelifélékhez jó enni vavy szusiba szokták tenni. De hacsak nem hái szusit csinálsz, akkor pl sajtkrémes piritoson isteni. Ugy funkcional kb mint egy sonka csak nem az. En nagyon szerrmetem csak ritkan veszek mert draga.

A lazacpisztráng az nem lazac az mádik halfaj. Hasonló az íze de nem ugyanaz. Egyébként szerintem az is nagyon finom. Nem finomabb vagy rosszabb mint a rendes lazac hanem más.

Bőrös lazac: szulerfinom, sütőben vagy serpenyőben sütve is isteni, ugye ami nyers lagac és szupermarketes azt semmikepp se edd nyersen mert nem higienikus. Ezeket sutod es eheted salataval vagy meleg korettel. Azt nem tusom miert van kulon rairva hogy boros de a lenyeg a forditottjan van: ne vegyel olyat amin nincs a bore. Az tartja egyben meg az megpirulva nagyon finom, sokst dob rajta. Az atlanti lazacfile (ha boros) az ugyanaz a kategoria mint a boros lazac. Ugyanugy meg kell sutni.

A vadlazac nem tudom miben mas.


En amugy lidlben az egy kilos fel lazacot szoktam venni amikor akcios kilja 5500ert es darabolva fagyasztom. Pont ugyanilyen jo a huspultos ami asszem 45 deka es ket szelet van benne es az is lazacfile.


Szoval ez a boros lazac/atlanti lazacot javaslom kiprobalasra az en kedvencem citrommal es fokhagymaval / tarkonnyal es soval siman sutoben 10-15 perc alatt 200 fokon.

dec. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bőrös lazacot szoktam venni, holnaptól akciós is lesz.

[link]


Ezt a receptet nagyon szeretem

dec. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Friss, bőrös lazacfilé szeletet vegyél. Hosszú háromszög alakú, a hal oldala. Van is egy jó receptem hozzá! :)


[link]

dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!