Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Zabkorpát vízzel jobb fogyaszt...

Zabkorpát vízzel jobb fogyasztani vagy joghurttal is lehet?

Figyelt kérdés
Illetve várni kell míg megduzzad? Egyszerre 4 evőkanál soknak tűnik?

dec. 31. 05:54
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Én inkább kefírbe keverem. Jobban szeretem. Várok mindig pár percet, hogy kicsit puhább legyen. De max. 1 ek. amit megeszek belőle.
dec. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha fogyokura a celod, akkor viz.

Ha csak ugy elvezed, pl. reggelire, akkor nalam is a kefir a nyero, esetleg egy evokanal chia maggal keverve, es valamilyen gyumolcsot pl. banan, reszelt alma, nyaron eper vagy afonya, stb. aprora vagva vagy reszelve belekeverek, es a tetejere egy mareknyi aprora vagott dio vagy mandula vagy mogyoro stb. Amikor elkeszitettem, allni hagyom kb 10-15 percet. Hetkoznapokon ez a reggelim.

dec. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában joghurtba szoktam némi gyümölccsel és várok picit hagy puhuljon.Vízbe is lehet csak ízesíteni kell és száraz tehát dúsítani.
dec. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Változatosan el lehet készíteni, mindegy mivel eszed, rajtad áll. Víz, tej, víz kicsi tejjel, növényi ital, joghurt, víz+joghurt, kefir. Én ezeket hallottam eddig. Lehet bele tenni bármilyen gyümölcsöt, magot. Én minden nélkül eszem, néha mézet rakok bele és fahéjat a tetejére, de olyan embert is ismerek aki csak vízzel eszi üresen. A lényege az hogy megduzzadjon de annyi folyadékot adsz hozzá amennyit jónak látsz. Mert valaki hígabban, valaki sűrűbben szereti enni. Annyit eszel amennyi jólesik. De a max amit láttam eddig enni bárkit az 4 kanál volt. A sok rostot bem mindenki bírja, egyeseknél hasmenést okoz pláne ha chia mag van benne. Neked kell kitapasztalni.
jan. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A chia nem okoz hasmenést, csak "karbantart". Nem szabad napi 1 evőkanálnál többet belekeverni, és akkor nem fosat meg.

Nálam 2 evőkanál zabpehely, 1 evőkanál csapott evőkanál Chia mag, 1 csapott evőkanál darált lenmag, egy fél marék apróra tört mandula, egy nagyobb pohár kefír a recept. Este összekeverem, beteszem a hűtőbe, reggelre tökéletes (ha túl sűrű, akkor reggel még hozzákeverek egy kis tejet). Ha van itthon apró gyümölcs pl eper stb., akkor az még jön a tetejére. Nagyon laktat, este 6-ig csak egy vagy két alma megy le napközben, + 1 főtt tojás (kb. 6-kor vacsi van). Koleszterin szint, vérnyomás, vércukor, testsúly egyszerűen csak tökéletes (azért emellett van heti 3x 5 km futás is)

jan. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a chia magában, nem ezt írtam. A túl sok rost okozhat gondot egyeseknél. Valakinél több, valakinél kevesebb. Ki kell tapasztalnni.
jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!