Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ár-érték arányban mik a...

Ár-érték arányban mik a leggazdaságosabb fehérje források?

Figyelt kérdés
Nem testépítés / tömegnövelés miatt kérdezem – noha a szó szoros értelmében igen –, hanem anorexia, idegrendszer visszaépítése miatt.

jan. 17. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Tojás - Legolcsóbb és széles körben felhasználható. (Nyilván inkább a fehérje a fontosabb ilyen szempontból.)


Fehér húsok, kevésbé zsíros halak - Sertéskaraj, csirkemell, Tilápia


Tejtermék - alacsony zsírtartalmú sajtkészítmények és például a túró


Zöldségek között is van, habár sokkal kevesebb, de például a spenót, brokkoli, kelbimbó egy jó opció lehet. Ezek mellett például egy jó opció a lencse, csicseriborsó vagy a quinoia is.


Interneten rengeteg ötlet, receptek vagy akár konkrét termékek, hogy ALDI, LIDL vagy társaiban mit érdemes venni ami ár/érték arányban egy jó alapanyaga lehet akár egy alacsony kalória tartalmú vagy épp egy tömeg növelő étrendnek vagy akár épp egy magas fehérje tartalmú étrendnek.

jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Te is az a "poros" anorexiás vagy aki azt hiszi megveszi 20kért a fehérjeport és iszogatja és várja, hogy kigyúródjon?
jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Olajos magvak minden mennyiségben.
jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

Napi 8 banan hizlal.


Egyebkent nincs liszterzekenyseged es napi 5x szekleted ? (Notmal szeklet js gsz,ha nspi 5x van..)

jan. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Hüvelyesek

Borsó, lencse, csicseri, stb...

Párszáz forintból megvan a kaja.


Sajnos ugye a héjuk miatt nagyon puffasztanak. Elvileg áztatás segít rajta valamit, illegtve hozzá lehet szoktatni a szervezetet, ha pl szép lassan hozod be az étrendedbe. Illetve vöröslencsét írják még kevésbé puffasztónak. Vagy felesborsó, de abból én jó ételt még nem főztem 😃


Vegán étrendekben ezért is van kiemelt szerepe a hüvelyeseknek, mert az egyik legjobb növényi fehérjeforrás.

jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Pörkölt, nokedli
jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! Külön köszönöm a fehérjés recept ötletet 1-es!


Úgy látom 2-es, hogy a kérdés alatti szöveget nem olvastad el. Bemásolom: "Nem testépítés / tömegnövelés miatt kérdezem – noha a szó szoros értelmében igen –, hanem anorexia, idegrendszer visszaépítése miatt."

És, ha én lennék (de nem én vagyok), akkor nem segíteni kellene tudással? Elvégre egy anorexiásnak az idegrendszere és ezáltal a felfogó képessége is jelentősen megsínylődött - biológiai alapismeret. Ezt nem is igazán miattad reagálom – mert úgy érzem, hogy aki lenézi az ilyet, azt nem lehet meggyőzni arról, hogy segítően reagáljon ilyen, legyengült emberekre –, hanem mások számára, hogy szerezzenek tudást, ha nem rendelkeznek ezzel az ismerettel.


Napi 5-szöri széklet 4-es?? 5 naponta ha van egyszer...Az anorexiásoknál és táplálék hiányában ez máshogy működik. Ha nincs mit kiengedni, akkor a szervezet nem engedi ki (a semmit).

Szerintem a napi 5-szöri széklet vagy túlzás vagy megtermett és igen aktív emberekre érvényes, akik gyakorta el is dugítják a wc-t.

Nem, nincs lisztérzékenységem.


Felesborsó - "majdnem hogy" ugyanaz, mint a friss / fagyasztott sárga / zöldborsó. Tehát szerintem inkább nem szeretheted.


A fehérje porok egyébként rendkívül gyorsan épülnek be a szervezetbe? Ez a legfőbb hasznuk? (Bár ugye ár-érték arányban drágák.)

jan. 19. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!