Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A "módosított" jelzőjű adaléka...

A "módosított" jelzőjű adalékanyag azt jelenti, hogy génmódosított, tehát GMO-s ?

Figyelt kérdés
Sokszor találkozni különböző élelmiszerek összetételeinek elolvasása kapcsán a "módosított" jelzővel, hogy pl. módosított kukoricakeményítő van benne. Akkor ez azt jelenti, hogy GMO-s az a termék?

febr. 12. 14:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A módisítás a gyártás során történik. Lehet fizikai vagy kémiai.
febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
1-es: pontosan mit takar a fizikai és a kémiai módosítás pl?
febr. 12. 14:16
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Hőhatás, magas nyomás fizikai.

A genetikai módosítás az örökítóanyagok módosítása laboratóriumban.

Régi tecnológia pl., hogy van egy jó ízű, sokáig eltartható gyümölcsfa gyökérzete satnya. Egy másiknak a gyökere erős, de rossz ízű, apró gyümölcsött terem.

Megoldás az erős gyökerű alanyra ráoltják a finom gyümölcsütt.

Másik módszer, hogy életképes növényeket szaporítják csak.

A génmódosításnál pedig a dezoxiribonukleinsavat manipulálják laboratóriumban.

febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Értem, 3-as, köszi!


A kérdésem az, hogy a génmódosítottat is így tüntetik fel akkor a címkén, vagy hogyan lehet tudni, hogy melyik termék GMO-s?


A génmódosított kukoricakeményítő lehet GMO-s kukoricából készült?

febr. 12. 14:34
 5/25 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a "módosított kukoricakeményítő", az jelentheti azt, hogy az génmódosított, csak lehagyták a gén szót róla ?
febr. 12. 14:36
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
Ne fárassz! Már feleltem a kérdésedre.
febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

6-os: te viszont csak részben feleltél az enyémre, de azt is megköszöntem és felpontoztalak!


A kérdésem továbbra is az, hogy ha pl."módosított" kukoricakeményítős egy termék, akkor az jelenthet-e génmódosítást is, mert ugye az is egyfajta módosítás, én így vettem ki a soraidból, tehát akkor igen, jól értettem?

febr. 12. 14:41
 8/25 A kérdező kommentje:
A laboratóriumi "gyártás" során történt génmódosítást elég csak "módosított"ként feltüntetni az élelmiszerek címkéjén ?
febr. 12. 14:43
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

Én nem írtam félreerthető módon. A.kettőnek semmi köze egymáshoz.

Elvileg lehetne génmódosított alapanyagot módosítani. De a két szónak csak annxi köze van egymáshoz, mint a nyúlnak a nyúlhoz.

Európában tilos minden GMO terméket forgalomba hozni.

Az eljárás még jó is lehetne, csak egyelőre.még sok a kérdőjel. Durva szeml€ltetés, de pl. a teljes barátságos céklából lehetne olyan patkányt fabrikálni, amelyik 500 kilósra nő és nem fog rajta a golyó.


A gmo paradicsom lehet nsgyon mutatós, sokág eltartható, ízletes, vitamindús stb.

Semmi baj nincs vele. Csak esetleg majd 30 év múlva hatkezű gyerekek fignak születni, és senki nem tudja, miért. Nem biztos, hogy hosszú távon ártalmas, de egyszerűbb tiltani.

febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Nem. A GMO termékek nem hozhatók firgalomba. Ahol igen, ott nem tudom, országonk€nt mi a szabály.

Európávan, ha engedélyezett lenne, akkor fel kellene tüntetni.

febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!