Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Letezik tartalmas reggeli/ebed...

Letezik tartalmas reggeli/ebed/vacsora osszesen 1300 kcal-bol, amitol nem maradok ehes utana?

Figyelt kérdés
márc. 19. 08:33
 1/8 anonim válasza:
89%
Igen.
márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Persze.
márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Peldaul? De osszesen 1300 kcal, tehat reggeli kb. 400 kcal
márc. 19. 09:03
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Kb egy hét azért kell mire rááll a szervezet a diétára. tehát 400 kalóriás reggeli (de inkább kevesebb)után valószínű megmarad az ehségérzet

Sok folyadékkal lehet pótolni.

márc. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Hát persze. Gabonák, tk kenyér, zöldség, fehérje és zsírforrás minden étkezésben. Rostokra is figyelni kell, az lakat jól. Na meg a napi folyadékfogyasztás érje el a 2litert minimum.


Tuti 1300 kcal? 60 kilós 160 centis lány vagy aki max heti 1x sportol?


Írok péládkat amikorm még diétáztam és nem sportoltam ennyit. Ezek olyan dolgok amiket én ettem, olyan felosztásban ahogy nekem bevált és amiket én szeretek. Lehet hogy neked akár a kalóriákat a nap során, akára makrókat máshogy jobb lesz beosztani. A célom hogy átjöjjön a lényeg. a Gabonák, teljes kiőrlésű dolgok, zöldségek és rostok. Hogy lehet úgy fogyni hogy közben, finomakat, táplálóakat eszel és sosem éhezel



Reggeli A


2 kis/ 1 nagy szelet teljes kiőrlésű kenyér (100 gr), 30 gr sajtkrém vagy humusz, 3 szelet sovány sonka (50gr), 15 deka zöldség pl retek- uborka - paradicsom


347 kcal



Reggeli B


60 gr tk kenyér (kis szelet vagy fél szelet)


2 tojásból rántotta, ráolvasztva 15 gr sajt, mellé 15 deka zöldség


354 kcal



Reggeli C


40 gr zabpehelyből, 1 dl tejből és vízből kása + benne 100 gr zsírszegény túró (ez kell a fehérje miatt hogy lassítsa a felszivódást és tovább jóllakj) (lehet 65 gr felzsiros turo is)


15 deka erdei gyümölcs magában vagy szósz formában (én mikrózom a fagyasztottat)


(ha kevesebb a zab, lehet más gyümölcs)


361 kcal



Reggeli D


De ha nem szereted a kását lehet túrót a tej helyett joghurttal keverni és a tetejére szórni a zabot meg a gyümölcsöt


361 kcal (tejet 50 gr joghurtra cserélni)



átlagosan 355,75 kcal



Ebéd A


Zöldborsófőzelék light virslivel 150 gr borsóból, 50 gr főzőtejszínből, 15gr zablisztből(vagy tk lisztből) meg tudod főzni a főzeléket és két light virsli


414 kcal



Ebéd B


lencse/babfőzelék (én 1 szelet feketeerdő sonkát is beles szoktam főzni a füstösebb ízért) 100 gr száraz lencséből, fűszerekből, ecettel, 40 gr tejföllel, fele mehet bele fele feltétnek


427 kcal



Ebéd C (3 adagra)


töltött paprika 6 db paprika (450gr), töltelékbe 25 deka pulkya/7% darált hús, 1 fej hagyma, 50 gr bulgur/rizs/köles, 1 tojás, szószhoz 10 dkg tk/zabliszt, 1db 140 grammos 28%-os sűrített paradicsom vagy egy 36 dekás üveg 15 százalékos.


1 adag: 344 kcal + 10 deka főtt krumli vagy 50 gr kenyér mellé és így összesen 424 kcal



Ebéd D (3 adagra)


zöldségágyon sült 600gr bőr nélküli csirekcombok, +cékla, krumpli, sárgarépa, zellergumó (200-200gr) kockázva, fűszerezve (12 gr olajat számoltam a zöldségek és a fűszerek átforgatásához), sütőzacskóban, tetejére csirkecomb, félidőnél zacsit kinyit.


398 kcal



Ebéd E (3 adagra)


Csirkepaprikás durum tésztával, 5 gr olajon 100-100-100 gr hagyma, paradicsom, paprika, 450 gr csirkemell/comb vagy vegyesen, melé 50 gr durum/tk tészta és egy nagy adag saláta zöldségekből (15 deka összesen


449 kcal ha 2-1 arányban mell és comb



Ebéd F ( 3 adagra lencseleves sertéscombbal)


300 gr sertéscomb, fél hagyma, 30 deka répa vegyesen, 20 deka száraz lencse, 70 gr joghurt, 10 gr zabpehely a sűrítéshez + fűszerek


437 kcal



továbbá bármilyen gabonaköret (nyersen 40-50 gr, párolt, főtt vagy sült zöldséggel (nyersen 10-15 dkg) és fehérjeforrással (10-15 deka tofu, csirke, szűz, karaj stb) és ízesítőanyaggal (pl pici tejszín, sajt, gomba, dió)



átlagosan 424 kcal



Uzsonna A


joghurt, magok/granola, gyümölcs (10-15 deka natúr joghurt zsírtartalomtól függően), 20 gr granola vagy olajos mag, 10-15 deka gyümölcs víztartalomtól függően pl egy kis alma rákockázva


220 kcal



Uzsonna B


nyitott szendvics 1 szelet kenyérből, zöldségekkel pl 40 gr tk kenyér (ha toastkenyér az 2 szelet) (de lehet pár wasa kenyér is, az is tele van rosttal), 15 gr sajtkrém vagy humusz, 2 szelet feketeerdei sonka, 15 dkg szárzeller és jégcsapretek vegyesen


223 kcal



Uzsonna C


zödlségmártogatós (20 deka nyers zöldség pl zeller, ubokra, retek, paprika)


fűszeres joghurtba mártogatni, de válassz zsírosabb joghurtot vagy tegyél hozzá egy kis teáskanál olivaolajat hogy legyen benne zsí®forrás is tehát jobban jóllakj, vagy egyél sovány joghurtot és mellé pár szem olajos magot, én itt 10 deka görög joghurttal számoltam és fűszerek helyett 15 gr krémsajttal


223 kcal



Uzsonna D


bármilyen fehérjeszelet, vagy aszalt gyümölcs-mag alapú szeletek pl raw bar, a kókusz kakaó raw bar


199 kcal



Uzsonna E


kis szelet süti, lehetőleg házi, amiben tk liszt van, valamilyen fehérje pl túró vagy joghurt és mellé gyümölcs, vagy akár egy házi tk kakaós csiga aminek a tésztájában túró vagy fehérjepor van (ugye a fehérje, zsír, szénhidrtá egyszerre kell a jóllakáshoz)


pl házi zabos fehérjeporos muffinom 234 kcal (receptet nem adok mert ehető lett de nem jó)



Uzsonna F


protein palacsinta gyümölccsel, zabkorpával – 1 tojás, 75 tej, 40 zabliszt, 20 zabkorpa, 15 fehérjepor, 3 gr sütőpor, kis víz – ez 3 adag, 9 pancake


egy adaghoz lehet enni pl 15 deka erdei gyümölcsöt meg 1 evőkanál juharszirupot (tudom hogy cukor de a cukor nem ördögtől való csak mrétkkel kell fogyasztani)


227 kcal



Uszonna G


korpás fasírtok zöldségekkel, 20 gr korpa, 1 tojás, 10 deka 7% vfagy pulyka darált hús, fél hagyma, fűszerek + mellé 10 deka zöldség tetszőlegesen vagy saláta, ebédre is jó a fasírt valami körettel


211 kcal



Uzsonna H


Sajtos brokkoligolyó airfryerben sütve, 200 brokkoli darabolva, 1 tojás, 25 zsemlemorzsa, 18 gr olaj a sütéshez és bele, 50 gr reszelt light sajt, fél hagyma – 3 adag, adagonként 173 kcal, mellé joghurtos mártogatós 51 gr joghurtból és fűszerekből


220 kcal



átlagosan 221 kcal



kb 300 kcal (299) marad vacsira


én ilyenkor a reggeli, ebéd és uszonna variációkat váltogattam csak más mennyiségekkel.

Én pl brokkoligolyóból es fasírtból mindig tartok a fagyasztóban. Na meg halrudacskát is. Illetve zöldséges tonhalsalátákat a munkahelyemen és a spájzban is. Az pl csak 250 kcal korul van. Uzsi és vacsi is lehet belole.

márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, mekkora ember vagy, de 1300 kcal egy gyereknek való napi adag. Azért maradsz éhes, mert nagyon kevés a kalória, túl nagy a kalóriadeficited az alapanyagszükségletedhez képest.
márc. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
#6 fogadjunk hogy legalább heti 3mat sportoló felnőtt férfi vagy. Úgy könnyű. A 150-155 centis 50-60 kilós nőknek bizony ez a napi szükséglete ha tetszik ha nem.
márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
#7 Nem talált.
márc. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!