Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csirkehúsból készült, adalékan...

Csirkehúsból készült, adalékanyagokat, glutént, szóját és sertéshúst nem tartalmazó KOLBÁSZT lehet kapni? Ha igen, hol?

Figyelt kérdés

ápr. 9. 06:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincs forgalomban!
ápr. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

kolbász – ‘bélbe töltött, fűszerezett darált (sertés)hús’.


Kolbász 1. Töltött húskészítmény. Apróra vágott vagy darált sertés- vagy lóhúsból és szalonnából készült, sóval, általában fűszerpaprikával és egyéb fűszerekkel készült húsáru, amelyet rendszerint állati bélbe vagy ritkán műbélbe töltenek. Sütve, főzve vagy nyersen eszik.


Ha nem lenne egyértelmű, segítek: a kolbásznak, mint olyannak, alapvetése, hogy köze van a sertéshúshoz. Amit szeretnél, az paradoxon, nem létező dolog.

ápr. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Igaz nem csirke..De lehet kapni pulykakolbászt a Pennyben.
ápr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem valószínű hogy létezik.Igen Penny-ben pulyka kolbász majd nézd meg az összetételt valószínű a zsír benne sertés mert pulykán nincs Sokszor ezzel helyettesítik.
ápr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontosan, a pulykakolbászban is van szalonna, sőt, sok esetben azt is sertésbélbe töltik.


Csirkekolbász meg nem is igazán jellemző, maximum valami szafaládés-virslis verzióban.

ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Az interneten rengeteg csirkekolbász recept van, de arra voltam kíváncsi, hogy valahol kapható-, ha gyorsan kellett volna.


#2. Én nem tehetek arról, hogy így nevezik, ne velem kötözködj.

Nagyon jól tudom, hogy pl a sonka is eredetileg miből van, mégis van már olyan, hogy csirkemellsonka, pulykamellsonka. Mások fogalomzavarait ne rajtam kérd számon.

Ez már így van az élelmiszeriparban évtizedek óta.

ápr. 9. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!