Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nem fonnyadnának el?

Nem fonnyadnának el?

Figyelt kérdés

Eddig mindig úgy főztem hogy főzés elött hámoztam meg a zöldségeket.

De így nagyon sok időt elvesz délutánonként. Munkából kifolyólag leginkább délután jut idő a főzésre. De a gyerekekkel is foglalkozni kell. Szóval arra gondoltam hogy össze irnám a következő heti menüt és az életekhez való zöldségeket vasárnap hámoznám és szelném fel majd dobozokba tenném el a hütőbe. De nem tudom ez mennyire lenne jó ötlet hogy nem a fagyasztóba raknám. Meg fonnyadnának vasárnaptól mondjuk csütörtökig?



ápr. 11. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam ilyet, pár apró trükk van azért:

- fokhagymát több kilót szoktam pucolva venni, ledarálom, és kis adagokba rakom a fagyasztóba, egyébként 1-2 hétig bírja a hűtőben befőttes üvegben jól lezárva

- vöröshagyma kockák max 5-6 nap jól záródó edény, de a legjobb a befőttes üveg, különben minden hagymaszagú lesz

- gyökérzöldségek annyi vízben, amennyi ellepi, legalább egy hétig

- krumplinál nagyon fontos, hogy bő vízben legyen elrakva, különben igen hamar bebarnul

- friss zöldfűszereket leaprítva, dobozolva. Olajban még jobb, de nyilván a készülő fogástól függ, hogy illik-e bele az olaj

- én még pörkölt alapot is szoktam csinálni, mint előkészület, azt akár dunsztolva a kamrapolcon is tartható

- fasírt is kiválóan fagyasztható nyersen, gombócolva, tudom, ez nem zöldség, és nem is hűtőben tartható

ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem fonnyad még ha megmosod és nejlonba rakod a hűtőbe.Burgonyát pedig bő vízbe.

Nem fonnyad még négy nap alatt de annál tovább nem tárolnam az oxidació miatt.

ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!