Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy alkalmazkodtok a 42g-os...

Hogy alkalmazkodtok a 42g-os élesztőhöz mikor 1kg liszthez kell 50g, fél kilóhoz 2,5g?

Figyelt kérdés
Pl. 1kg liszthez kettőt vesztek és kidobáljátok a maradékot? Vagy inkább legyen kevésbé kelt a tészta de inkább elég 42 az 50 helyett?
ápr. 13. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Miert kellene kidobni? Le lehet fagyasztani.
ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem gondoltam. Fagyasztás után is felfuttatható mint rendesen?
ápr. 13. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Németországban 1 kg liszthez 42 g (egy kocka) kell, fél kg-hoz meg a fele.

Az élesztö megkel, ha megfelelö körülményeket biztosítanak neki, legfeljebb 5-10 perccel tovább kell keleszteni, söt akik igazán profik, azok eleve jóval kevesebb (kb fele) mennyiségü élesztöt használnak, úgy finomabb lesz vele minden kelt tészta.


Egyébként az élesztöt nagyon jól lehet fagyasztani, akár fél évig is tökéletes marad.

ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok éve fagyasztom az élesztöt - csak a frisset szeretem, a szárítottat nem -, kiolvasztáskor eléggé szétfolyik, nem marad morzsás, de ugyanúgy felfut meg keleszt, mint frissen. Mindig tartok otthon 4-5 kockát lefagyasztva, ha valaki hirtelen megkiván valami kelt tésztát, mindig van kéznél.
ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
42 grammosat tezsek bele es idoben picit tovabb kelesztem
ápr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek a 42 grammosak még sem közelítik minőségben a Budafok- os élesztőt.

De egyébként ha csak ez van belerakom mind a kettőt.

ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!